Європейські експерти закликали Раду Європи не стати російським трофеєм

Рада Європи не повинна стати російським трофеєм, а держави-члени не мають скасовувати санкції проти Росії. Із таким закликом до членів ради Європи звернулися європейські експерти у зв’язку з ситуацією щодо можливого повернення у січні російській делегації права голосу попри невиконання Росією жодної резолюції ПАРЄ.
"Ми, мислителі сучасної Європи, закликаємо держави-члени Ради Європи не стати жертвою російського шантажу та не скасовувати санкцій (включаючи призупинення права голосу в ПАРЄ) щодо Росії, запроваджені після анексії українського Криму та військової агресії на Донбасі", - ідеться у зверненні.
У зверненні вказано, що жодне рішення, яке міститься в резолюціях ПАРЄ за останні три роки, не було виконане з боку Росії. "Замість цього Росія перетворилася на шантажиста, припинивши виплату двох третин своїх членських внесків до Ради Європи та бойкотуючи всі офіційні контакти та участь у Асамблеї", - ідеться у документі.
У зверненні вказують, що незважаючи на резолюцію 2016 року, за якою діалог може бути відновлений лише після "значного та очевидного прогресу в напрямку виконання (попередніх резолюцій)", ПАРЄ може переглянути власні зобов'язання і запросити Росію повернутися, тим самим скасувавши санкції без жодних результатів з боку Росії.
Підписанти вважають, що такий крок стане ганьбою для Ради Європи та зрадою місії, яку вона взялася виконувати майже 70 років тому. Під зверненням наразі підписалися 36 експертів з різних країн Європи. 

"Виборча УкраЇна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар