Разгорається скандал з продажем посольством РФ у Києві майна на окупованому Донбасі

Міністерство закордонних справ України прокоментувало інформацію про угоди з нерухомістю на території ОРДЛО за участю російських дипломатів. Про це йдеться в коментарі МЗС, який є в розпорядженні видання "Українська правда".
"У МЗС обурені виявленими фактами вчинення консульськими посадовими особами дипломатичних установ Російської Федерації на території України нотаріальних дій щодо громадян України, а саме – засвідчення довіреностей на право користування та відчуження майна на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей", - зазначили українські дипломати.
Зовнішньополітичне відомство України вказує, що подібні дії є грубим порушенням українського законодавства і Віденської конвенції про консульські зносини.
Відповідно до закону України "Про нотаріат", вчинення нотаріальних дій на території України покладається на державного чи приватного нотаріусів, але не на консульських осіб, а відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини, консул зобов'язаний дотримуватися законодавства держави перебування.
"Виявлені факти є ще одним доказом управління з боку Російської Федерації процесом життєдіяльності на окупованих територіях Донецької і Луганської областей", - заявили в МЗС України.
На даний момент відомство аналізує наведені факти та за результатами їх аналізу будуть вжиті заходи реагування згідно з дипломатичною практикою.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар