Бізнес під санкціями: брат нардепа Найєма керує компанією з кримською реєстрацією

Брат народного депутата Мустафи Найєма – юрист Масі Найєм керує компанією, засновниками якої є люди, що перебувають під санкціями. Один з них – кримінальний авторитет, інший – колишній заступник так званого «голови уряду» нині окупованого Криму. Більше про незрозумілий бізнес та зв’язки братів Найємів читайте у матеріалі Анни Межової нижче.
«А как же ты все-таки стал журналистом? — Когда прошла революция, я влюбился в одну девушку. Я тогда зарабатывал 70 долларов, а ее парень, журналист  — 400 долларов… Это были баснословные деньги». Це цитата з інтерв’ю народного депутата Мустафи Найєма за 2009 рік. Саме в ньому він розповів як прийшов у професію через гроші, як його намагалися «засунути» до списку політичної партії та як зароджувалася журналістика розслідувань.
На сьогоднішній день Мустафа Найєм є чи не єдиним з лави антикорупціонерів, хто поки не заплямували свою репутацію остаточно. Хоча приводів для цього було достатньо: незрозуміла квартира, записана на зведеного брата, червоне авто, якого немає у декларації, в кінці кінців, специфічне ставлення до відновлення Донбасу.
У згаданому інтерв’ю восьмирічної давнини Мустафа Найєм нарікає на те, що йому не вистачає журналістики фактів. Саме тому матеріал нижче журналісти 1News вирішили побудувати суто на фактах. Аби читач сам зробив висновок, як реагувати на викладену інформацію.
Відомо, що у Мустафи Найєма є брат Масі. Він – юрист та засновник компанії «Miller». Завдяки відкритості реєстрів, за які активно виступав в тому числі і його брат Мустафа, журналісти дізналися, що Масі Найєм з 2011 року є керівником компанії «Кіртат-Бальрус». Основним видом діяльності компанії є будівництво та здача в оренду нерухомості.
І все б нічого, якби не два великих «але».
Перше. ТОВ «Кіртат-Бальрус» зареєстроване в нині окупованому Криму. При чому компанія, судячи з актуальної на 10 жовтня 2017 року інформації, продовжує діяльність по сьогодні. За даними бізнес-пошукової системи YouControl, станом на 01.10.2017 року компанія перебуває на обліку в органах доходів та зборів.
Друге. Серед засновників компанії значаться Бальбек Руслан Ісмаїлович та Кірімов Іскандер Борисович. З 17 травня 2017 року Руслан Бальбек внесений до переліку фізичних осіб, до яких згідно з рішенням Ради Національної безпеки та оборони, застосовуються обмежувальні заходи (санкції). Вид обмежувального заходу виражається у блокуванні активів – тимчасовому обмеженні права користуватися та розпоряджатися належним йому майном. Також йому забороняється виводити капітали за межі України і проводити будь-які фінансові операції. Причина в тому, що Бальбек був заступником глави так званого уряду окупованого Криму Сергія Аксьонова, а зараз є депутатом «парламенту» Криму.
Інший засновник ТОВ «Кіртат-Бальрус» – не менш гучна фігура. Іскандер Кірімов відомий у кримінальних кругах за прізвиськом «Татарин». Близько 7 років тому саме він «віджав» мережу ресторанів «Козирна карта» (чи принаймні брав участь у віджимі) у ресторатора Олександра Задорожного.
Інформація у бізнес-пошуковій системі YouControl дає зрозуміти, що Кірімов зараз є засновником одного з найстаріших ресторанів «Козирної карти» «Майамі-блюз», який розташований в центрі Києва.
Нагадаємо, у 2012 році ресторатор Олександр Задорожний був оголошений СБУ в міжнародний розшук, а згодом його затримали у Хорватії. Цікаво, що Задорожного затримали на його яхті, яка носила назву «Майамі-блюз» — таку ж як і ресторан, який нині належить Кірімову. За даними ЗМІ, ще у 2010 році яхта базувалася в бухті Балаклава (Севастополь) і здавалася в оренду всім бажаючим за 14 000 доларів на добу.
Задорожного підозрювали у шахрайстві в особливо великих розмірах. Його справа була пов’язана з не менш гучною справою розкрадання коштів «Родовід-банку». Після років, проведених у в’язниці, екстрадований Задорожний зміг виправдатися в українських судах. Сталося це вже після Революції гідності, у 2015 році. Більше того, зараз він повернувся до ресторанного бізнесу.
В інтерв’ю виданню «Фокус» у серпні 2017 року Олександр Задорожний розповів, що на його думку «вигодонабувачів з історії його кримінального переслідування не було». «У цій історії зовсім не виявилося вигодонабувачів — постраждали всі, ніхто не отримав від цього нічого хорошого (я вже не кажу про моральні принципи). Ніхто не заробив: ні держава, ні шахраї, ні банки, ні Янукович, просто втопили лідера ринку, і все», — зазначає він, додаючи, що зараз не має жодного відношення до «Козирної карти».
Так чи інакше, але певні плюси від «розбаулювання» Задорожного отримав згаданий вище Іскандер Кірімов, який зараз дивним чином пов’язаний із братом народного депутата Мустафи Найєма.
Ані Мустафа, ані його брат Масі не відреагували на інформацію щодо їхнього зв’язку з підсанкційними особами. Але причини думати про те, що родич нардепа таки може бути пов’язаним з Кірімовим, таки є. Принаймні обидва вони пов’язані з ресторанним бізнесом.
У 2014 році розгорівся гучний скандал, коли міська влада Києва вирішила закрити бар «Фазенда», який належав Масі. Тоді заступник мера Віталія Кличка Ілля Сагайдак назвав бар «гадюшником, у якому торгують наркотиками та неякісним алкоголем». Згодом одіозний радник міністра МВД Ілля Ківа, працюючи тоді у підрозділі кіберзлочинності та боротьби з наркотиками, намагався закрити клуб Closer, називаючи саме Найєма його власником.
На офіційному сайті юридичної компанії «Miller» є розділ «відгуки». Інформація у ньому дає зрозуміти, що компанія Найєма обслуговує переважно розважальні заклади. Серед них: клуб «Carribian Club», де колись грав на барабанах Мустафа, клуб Closer, який тісно пов’язаний з товаришем Найєма – Сергієм Лещенком та його дружиною діджейкою Настею, театр імпровізацій «Чорний квадрат», в якому ще до журналістики грав Мустафа, а також кав’ярня на Воздвиженці «Whitebeard Blackbird».
Найцікавішим на сайті «Miller» виявився розділ «Про нас», в якому говориться, що компанія «була заснована юристом Найємом Масі у 2009 році. «Маючи на той час сім років практики у сфері надання юридичних послуг, Найєм Масі об’єднав під своїм керівництвом досвідчених представників української адвокатури і перспективних молодих юристів», — пишуть на сайті. При цьому з відкритих джерел відомо, що Масі отримав освіту юриста у 2009 році в нині закритому Міжнародному Соломоновому Університеті. То де ж тоді взялися 7 років практики у сфері надання юрпослуг ще до заснування фірми?
Народний депутат Мустафа Найєм дуже близький з братом, вони регулярно підтримують ініціативи один одного. Це видно навіть по соціальним мережам. Тому не знати, що брат керує компанією «Кіртат-Бальрус», пов’язаною з кримінальними авторитетами та сепаратистами, Мустафа аж ніяк не міг. Виникає питання: чи достатньо влучним у даному випадку буде прислів’я «гроші не пахнуть»?

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар