Президент Чехії Земан вважає анексію Криму Росією "вирішеною справою"

Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться "європейська війна", передає телеканал "112.ua"
Днями Президент Чеської Республіки Мілош Земан у Страсбурзі під час звернення до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що вважає втрату Україною Криму "завершеною справою" і запропонував вирішити питання за допомогою виплат Україні.
"На мою думку, буде якась компенсація для України - або у фінансовій формі, або нафтою і газом", - підкреслив Земан.
Президент Чехії визнав незаконність анексії Криму, але заявив, що питання є вирішеним: "Крим - це анексія, без сумніву. Це завершена справа".
Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію розпочнеться "європейська війна". Він, зокрема, процитував колишнього німецького президента Йоахіма Ґаука: "Якщо ми хочемо забрати Крим і повернути Україні, це буде означати європейську війну". На цій підставі Земан зробив висновок, що "війна" є неминучою також при збереженні зусиль України для повернення Криму.
"Ми повинні уникнути європейської війни, і ви повинні це зрозуміти", - звернувся він до депутатів.
Раніше Мілош Земан заявляв про те, що Крим не може повернутися до України, незважаючи на його анексію Росією. За словами чеського політика, передача Радянським Союзом Криму до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки в 1954 р. була помилкою.
"З іншого боку, я згоден з вами, що Микита Хрущов зробив непрощенну дурість, і світові політики визнають сьогодні, що Крим не можна повернути Україні", - сказав Земан. При цьому він не уточнив, хто ці політики.
Зазначимо, що Мілош Земан виступає проти санкцій ЄС щодо Росії та часто висловлює свої проросійські погляди.
Також раніше заступник голови ультраправої політичної сили "Альтернатива для Німеччини" Александер Гауланд, заявив, що вважає за необхідне зняти санкції з Росії, визнавши анексований Крим російським.
Нагадаємо, в березні 2014 р. Росія незаконним шляхом приєднала до своєї території півострів Крим. Анексію не визнають більшість країн світу, у тому числі Чехія.
У свою чергу, українські представники в ПАРЄ наголосили про свою бескомпромісну позицію з даного приводу, не приховуючи невдоволення настільки довільною трактовкою подій 2014 року чеським лідером.
"Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоб створити правильну атмосферу", - вважає Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
Зокрема, пан Кулеба доволі своєрідно прокоментував скандальну заяву президента Чехії Мілоша Земана щодо анексованого Криму. На своїй сторінці у "Facebook" Кулеба підкреслив: "Крим не продається".
Політик зазначив, що чеський президент ніколи не приховував своєї проросійської позиції.
"Він завжди був за Росію. Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоб створити правильну атмосферу і мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення росіян (у ПАРЄ, - ред.). Відповідь йому одна: Крим не продається. Але головне в цій грі не артист, а режисери. Ми їх знаємо. Вони знають, що ми їх знаємо", - написав Кулеба.
Як повідомлялося, президент Чехії Земан у Страсбурзі під час звернення до депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи заявив, що втрата Україною Криму є "завершеною справою", по якій далі буде "якась компенсація". "На мою думку, буде якась компенсація для України – або у фінансовій формі, або нафтою і газом", – підкреслив він. Земан пояснив, що в разі незгоди України на компенсацію почнеться "європейська війна".

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар