МЗС Польщі: миротворців ООН на Донбасі слід розміщувати на кордоні з Росією

У Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі можливе лише за згодою та в тісній співпраці з українською владою.
"Відповідним місцем для подання і підготовки такого штибу ініціатив є Рада безпеки ООН, і ми чекаємо конкретних пропозицій на зустрічі Ради. Необхідною умовою успіху такої місії була би підготовка мандата (місії ООН, - ред.) у співпраці та за згодою української сторони", - зазначають у повідомленні МЗС Польщі, передає агентство ЛігаБізнесІнформ.
У МЗС уточнили, що розміщення миротворчих сил на російсько-українському кордоні бажане з точки зору безпеки і стабільності в регіоні.
"Однак ми не можемо погодитися із ситуацією, коли присутність цих сил може порушувати загальноприйняті норми міжнародного права, зокрема ті, що стосуються територіальної цілісності і непорушності кордонів", - йдеться в повідомленні.
Як зазначено, розглядаючи висловлювання президента Росії Володимира Путіна про миротворців ООН на Донбасі, складно абстрагуватися від двох питань. "По-перше, мова про військові дії бойовиків, яких тренує і фінансує Росія, і те, що їхні дії спрямовано проти спостережної місії ОБСЄ. По-друге, йдеться про відсутність прозорості і наступальний характер навчань "Захід-2017", - наголосили в польському МЗС.
У Варшаві зауважили, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і не погоджується на порушення міжнародного порядку й ігнорування міжнародних норм права.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар