Україна тільки порахувала, скільки обійдеться виконання плану по альтернативній електроенергетиці

Україні потрібно приблизно 3 млрд євро інвестицій, аби збільшити частку відновлюваних джерел в загальному балансі виробництва електроенергії з 6 до 11%, що передбачено національним планом дій з розвитку альтернативної енергетики.
Про це заявив глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.
"Для того, щоб виконати національний план дій в сфері поновлюваних джерел енергії, необхідно додатково інвестувати 3 млрд євро, що дозволить зробити тільки 5,5 мільярда кВт-год", – сказав Вовк.
При цьому, за його словами, щорічний обсяг інвестицій при нинішніх тарифах має складати 700 мільйонів євро.
"Виконуючи цей план, ми отримуємо зростання ціни на електроенергію плюс 12%. А при збільшенні частки поновлюваних джерел до 20% – ціна виросте на 27%", – додав він.
Разом із тим, поки українці чухають потилицю, як би от почати економити електроенергію, за океаном вправно практикують торгівлю залишками виробленого світла.
Зокрема, проект Brooklyn Microgrid дозволяє мешканцям та підприємствам продавати надлишки сонячної енергії на віртуальній біржі незалежно від великих енергомереж. Платформа базується на блокчейні — розподіленому реєстрі, в якому всі користувачі можуть вільно відстежувати транзакції.
Поки на платформі Brooklyn Microgrid зареєстровано лише 50 осіб, але творці проекту планують сформувати розвинену торговельну мережу на базі блокчейну — розподіленого реєстру. Організаторами проекту виступила компанія LO3 Energy і Siemens.
Незалежна біржа дозволить жителям Брукліна продавати надлишки енергії без допомоги енергетичних і комунальних компаній. Користувачі самі розпоряджаються виробленою сонячною енергією і отримують її у своє розпорядження, а не надсилають в загальну мережу. Мікромережі такого типу функціонують незалежно від основних енергомереж і можуть працювати навіть при перебоях в подачі електрики через природні катаклізми чи терористичні атаки.
В інтерв’ю The New York Times глава LO3 Energy Лоуренс Орсіні зазначив, що система регулювання таких мікромереж, як Brooklyn Microgrid, поки не оформлена. За законом користувачі не можуть самі купувати і продавати електроенергію. При цьому влада Нью-Йорка підтримує такі проекти і сподівається, що в майбутньому енергосистема міста буде складатися з великих електростанцій і невеликих скупчень мікромереж, які перебувають у розпорядженні користувачів.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар