Блокада Донбасу: втрата територій, розвал промисловості

Енергохолдинг «ДТЕК» заявив про зупинку роботи своїх шахт, розташованих на неконтрольованих територіях Донбасу. Режим простою пов’язаний з неможливістю відвантаження вугілля внаслідок блокади.
Під загрозою закриття й найбільші містоутворюючі підприємства Маріуполя, працівники яких надіслали Президенту України Порошенку, прем’єр-міністру Гройсману та народним депутатам відкритого листа, в якому йдеться, що блокада може стати причиною зупинки шести містоутворюючих підприємств. Без роботи і, відповідно, коштів для існування можуть залишитися 150 тис. працівників і членів їх сімей. «У нас перед очима є приклад міст Донбасу, які опинилися на неконтрольованій території. Там безробіття і злидні, там йде війна, і гинуть люди. Ми не хочемо, щоб і наше місто перетворилося на проблемну точку на карті України», – зазначають маріупольці.
«Маріуполь, величезне промислове місто з півмільйонним населенням, один з найважливіших центрів металургії та машинобудування, великий морський порт – на межі катастрофи», – коментує ситуацію громадський діяч, юрист Олександр Соловйов. – Під загрозою енергетична безпека країни. І все це спричинили озброєні люди, учасники та організатори блокади, в дії яких влада, судячи з усього, просто боїться втручатися».
На його думку, блокада Донбасу спричинить остаточне відсікання територій. «Близько 3-х мільйонів українців мешкають зараз на неконтрольованих територіях Донецької та Луганської областей. Я наголошую – 3 мільйони українських громадян! Це люди, про яких українська влада просто примудрилася забути. Не хоче вона думати про українців і по цей бік лінії розмежування. Українська енергетика, промисловість стрімко розвалюються! Організатори блокади підштовхують економіку країни до колапсу, а державні органи виступають безпорадними спостерігачами», – зазначає Олександр Соловйов.
О.Соловйов наполягає на припиненні «облоги», на деескалації ситуації виключно мирним шляхом. Блокада Донбасу призведе до ще більшого відторгнення Донбасу. Це підриває енергетичну безпеку країни, загрожує зупинкою найбільших підприємств, що забезпечують робочі місця для сотень тисяч українських громадян.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар