80% зауважень до проекту меморандуму з МВФ неправдиві, проте Україна має сплатити $12,5 млрд.

Велика частина інформації, яку озвучують під час критики проекту меморандуму з МВФ, не відповідає дійсності. Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку України Степан Кубів.
"Позиція по меморандуму. 80% нагнітання ситуації на сьогоднішній день – це неправда. Меморандум, який був у 2008 році, в 2009 році і сьогодні – вони однакові за змістом і за суттю", – сказав він на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп парламенту в Києві в понеділок.
За словами Кубіва, при підготовці проекту меморандуму питання підвищення пенсійного віку не обговорювалося.
"Позиція уряду полягає в тому, що обіг земель повинен бути розроблений в інтересах України і українців через діалог і консультації з суспільством… Саме діалог, консультації та відкрите спільне рішення, про які знатимуть всі депутати і, перш за все, український народ", – запевнив віце-прем’єр.
Як відомо, 4 березня Міжнародний валютний фонд (МВФ) узгодив оновлений меморандум про економічну і фінансову політику України. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначав, що в тексті немає обговорюваної норми про підвищення пенсійного віку.
Втім, Згідно з внутрішніми правилами МВФ, текст Меморандуму про економічну і фінансову політику є конфіденційним до схвалення Радою директорів МВФ.
Про це повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці в Facebook.
"Співпраця з Міжнародним валютним фондом вкрай важлива для продовження структурних реформ в Україні, а також для поповнення міжнародних резервів, адже в 2017-2019 рр. на Україну чекають платежі як за основною сумою, так і на обслуговування зовнішнього і внутрішнього деномінованого у валюті державного боргу на суму близько 12,5 млрд дол. США", – йдеться в повідомленні.
За словами заступника голови Національного банку Олега Чурія, текст Меморандуму про економічну та фінансову політику, який вже був підписаний українською стороною і направлений в МВФ, відповідно до внутрішніх правил Фонду, є конфіденційним до схвалення Радою директорів МВФ, засідання якого призначено на 20 березня.
Слід відзначити, що Україна зобов’язана виплатити 12,5 млрд доларів за зовнішнім і внутрішнім боргом у 2017-2019 роках. Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій.
Чурій зазначив, що співпраця з Міжнародним валютним фондом вкрай важлива для продовження структурних реформ в Україні, а також для поповнення міжнародних резервів.
"У 2017-2019 роках Україна повинна провести платежі як за основною сумою, так і з обслуговування зовнішнього і внутрішнього деномінованого у валюті державного боргу на суму близько 12,5 млрд доларів", – розповів він.
Відповідаючи на питання про оприлюднення тексту меморандуму про економічну і фінансову політику, який вже був підписаний українською стороною і переданий в МВФ, Чурій підкреслив, що згідно з внутрішніми правилами фонду, цей документ є конфіденційним до прийняття радою директорів.
Відповідно до встановленої МВФ процедури, українська сторона листом повинна офіційно дати згоду на публікацію меморандуму.
Зараз всі підписанти меморандуму, включаючи Національний банк, дали згоду на його публікацію.
Таким чином, меморандум буде опубліковано після схвалення радою директорів МВФ.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар