Нацбанк неохоче визнав "ICU" і банк "Авангард" банківською групою

Національний банк України після кількох років таки визнав інвестиційну компанію "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) і банк "Авангард" (Київ) банківською групою. Про це свідчать оприлюднені регулятором дані. Ймовірно, слід відзначити, що до діяльності "ICU" має безпосереднє відношення сама очільниця Нацбанку Валерія Гонтарєва, чим і пояснюється така виваженість регулятора.
Рішення про визнання нової групи було прийнято Нацбанком 17 лютого, проте, оголошено тільки днями, майже одразу після чергової хвилі чуток про звільнення пані Гонтаревої.
В банківську групу увійшли банк "Авангард", "Інвестиційний капітал Україна", компанія з управління активами – адміністратор пенсійних фондів "Трійка Діалог Україна", компанія з управління активами "Інвестиційний капітал Україна", закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд "Інвестиційний капітал – стабільне зростання", відкритий пенсійний фонд "Династія" і відкритий недержавний пенсійний фонд "Моя Пенсія".
Контролерами групи є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко. Дана група стала 20-ю банківською групою.
Банк "Авангард" опосередковано контролюється групою "Інвестиційний капітал Україна" (ICU, Київ).
Акціонерами ICU є Костянтин Стеценко і Макар Пасенюк з частками по 41,7%.
У 2014 році Валерія Гонтарева відразу після призначення ніби-то продала свою частку в ICU бізнес-партнерам Макару Пасенюку і Костянтину Стеценку, які, доречі, досі за неї не розрахувалися.
Це така цікава схема, коли призначений на державну службу посадовець із бізнесовим минулим "підвішує" процес передачі власного бізнесу на необмежений термін (бо в чинному законодавстві про державну службу чітко не прописані терміни, відведені для кандидата на займання посади для "виходу із власного бізнесу"). Такою колізією користується багато з тих посадовців, що нині перебувають на посадах, якими передбачено виконання функцій держави, навіть, при неприхованій наявності конфлікту приватних та державних інтересів. 

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар