Українцям дозволять інвестиції за кордон

Національний банк України (НБУ) має намір дозволити фізичним особам здійснювати в рамках певного ліміту інвестиції за межі України, в тому числі торгувати фінансовими інструментами на іноземних біржах і проводити інші операцій, повідомив заступник голови регулятора Олег Чурій.
"У нас є проект дебюрократизації процесу видачі ліцензій фізичним особам. Ми плануємо в майбутньому встановлювати якусь максимальну суму, яку фізична особа зможе інвестувати за кордон. Це вимагає наявності автоматизованої системи, яка повинна відслідковувати дотримання лімітів. Але цим не має займатися центральний банк, це буде передано на рівень комерційних банків", – сказав він.
Олег Чурій не виключає, що це питання може бути вирішено ще до прийняття законопроекту "Про валюту", що розробляється, оприлюднення якого намічено в другому кварталі поточного року.
Подейкують, вказаним законопроектом буде значно обмежено викристання іноземних валют в Україні, а також буде зобов'язано суб'єктів господарювання 100% здавати свою валютну виручку. Більш того, в решті решт з українських вулиць зникнуть кіоски обміну валют, адже, як і в Росії, валюту можна буде продати (придбання валюти населенням буде істотно обмежено та адміністративно ускладнене) лише у відділенні фінансової установи, а всі розрахунки, у т.ч. у супермаркетах, які не мають банківських відділень, можна бути здійснити виключно у національній валюті. Водночас, запропонована урядовцями норма щодо зобов'язання громадян зберігати свої заощадження виключно у національній валюті, поки не віднайшла однозначного сприйняття з боку керівництва Нацбанку і наразі до законопроекту не включена.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар