Екс-президент CityCommerce Bank Тумовс залишиться на волі

Як завжди, ославлений чисельними незрозумілими рішеннями, вочевидь ізнову фінансово вмотивований, єдиний на весь світ і неповторний Печерський районний суд міста Києва відмовився взяти під варту колишнього президента CityCommerce Bank Рейніса Тумовса. Про це свідчать матеріали суду з відповідного реєстру, наголошують в "Finance.UA".
Національною поліцією проводиться розслідування проти посадових осіб CityCommerce Bank. Встановлено, що в 2014 році посадові особи банку надали кредити фіктивним фірмам, кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавалися кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів.
За попередніми даними, сума збитків, завданих Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, досягає 90 млн гривень.
Екс-президент банку, який також був одним з його співвласників, підозрюється за ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 (розкрадання) і ч.3 ст.209 (відмивання грошей) Кримінального кодексу, а екс-голова правління – за ч.5 ст. 191 КК.
30 грудня 2016 року Тумовсу було повідомлено про підозру, а 4 січня 2017 його оголосили в міжнародний розшук.
12 січня було отримано дозвіл на його затримання для застосування запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. 26 січня на підставі доручення слідчого заведено оперативно-розшукову справу категорії "Розшук". Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання і просив його задовольнити.
Захисники підозрюваного виступили проти задоволення клопотання, оскільки Тумовса не було належним чином повідомлено про підозру, оскільки лист був направлений за однією адресою, а з 13 вересня 2016 року Тумовсу було видано посвідку на проживання в Латвії до вересня 2021 року.
У зв’язку з цим 13 лютого слідчому було відмовлено в застосуванні запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою відносно підозрюваного.
21 листопада 2014 року Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію в CityCommerce Bank на 3 місяці, а згодом оголосив про ліквідацію банку, яка має бути завершена до 19 березня 2018 року. Слід відзначити, що до діяльності зазначеної фінустанови, яка раніше, до 2012 року носила назву "Конверсбанк" і належала латвійському фінансисту Володимиру Антонову, нині є підконтрольною українському бізнесмену Вадиму Столару, який не приховує своїх тісних зв'язків із криміналом, а також авторитетними представниками "попередньої влади", як Микола Азаров, Леонід Черновецький, Святослав Піскун тощо.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар