Кому "блокада", а кому - новий "Майдан"

Вочевидь, усі чітко й однозначно розуміли, що рано чи піздно ситуація із "блокадою" Донбасу, точніше, непідконтрольних Україні територій, вийде з під контролю її ініціаторів і почне жити власним життям.
Це просто щегольно вмикати "дурня" перед телекамерами, читаючи мантри про "торгівлю на крові" без жодного документального доказу, а потім кидатися під "демократизатори" поліцейських, що намагаються встановити хоч би який громадський порядок.
От і зараз можна констатувати, що черговий раунд протистояння на так званих блокадних редутах закінчився бійкою "ветеранів АТО" із силами правопорядку, в результаті якої, лише поблизу залізничної станції Кривий Торець було затримано понад 40 осіб, з яких, як встановила поліція, п'ятеро мали непогашені судимості за кримінальні злочини, лише 10 зізналися, що брали участь в бойових діях у зоні АТО, проте, не надали підтверджуючих це докумнетів, й лише 4 - мали дозволи на носіння вогнепальної зброї. При цьому, кількість вилученої вогнепальної зброї наразі поліцією не розголошується. Двадцятьох блокадників невдовзі після опитування було звільнено, проте, один із затриманих активістів, що раніше відбував покарання за навмисне вбивство (9 років ув'язнення), наголосив слідчим Національної поліції, що особисто бачив у блокадників на даному редуті вогнепальну зброю, а також наголосив, що до т.зв. редуту в Донецьку область їх (активістів) звозили централізовано і на комерційній основі, адже організаторами пропонувалося близько 400 гривень на день, а також обіцяли оплатити стояння на редуті впродовж трьох тижнів.
Дивлячись на те, як розчиняються у повітрі кошти, витрачені на утримання активістів та відповідний інвентар (палатки, спальні місця, польові кухні та інші елементи забезпечення) чи не першим з народних обранців, хто почав закликати українців виходити на новий "Майдан", став Єгор Соболєв (фото народної депутатки Вікторії Войціцької, фракція "Самопоміч"). 
Зокрема, нардеп Соболєв зазначив: "Хлопці, які перекривають торгівлю з окупованими територіями, під атакою СБУ та спецпідрозділів поліції. Усім, хто зараз в Києві, прохання зібратися о 21:00 на Майдані Незалежності під стелою. Чим більше нас буде, тим легше хлопці там переживуть цю ніч".
Втім, заступник голови громадської організації "Всеукраїнська Люстрація", активіст партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та екс-депутат Київської областної ради Олександр Аронець констатував, що іще вчора мер Львова Андрій Садовий (ініціатор "блокади" Донбасу) "чаював у Порошенка", а сьогодні - мав місце "силовий кривавий розгін блокувальників".
"Шановні Соболєв, Семенченко та Садовий. Ви найбільне закликали людей на редути. Тепер же, після чаювання у Порошенка, закликаєте людей на Майдан, кинувши на призволяще блокувальників! Їдьте визволяти затриманих, потанцювати на Майдані ще встигнете!" - закликав "свободівець" представників "Самопомочі".
По всьому виходить, Соболєву і Ко не дають спокою лаври Мустафи Найєма та Сергія Лещенка, з легкого "пера" яких у "Фейсбук" започаткувався "Євромайдан" під більш-менш зрозумілими гаслами.
Які гасла у цього "мирного зібрання", яке дуже нагадує срежисовану заздалегідь "профанацію народного гніву", окрім, "активістам - свободу, бандитам - тюрми" (десь вже то було), - не зрозуміло. 
Втім, весь протест під Стелою на Майдані Незалежності, після фотосесії для мережі "Фейсбук" і нечисельних стрімерів швидко розсмоктався, проте, нардеп Єгор Соболєв звернувся до активістів із закликом про нову зустріч: "...О 19:00 завтра знову зустрінемося на Майдані в Києві. Майдан зараз не місце для ефективного протесту. Клептократам глибоко плювати на мирні зібрання. Але для обміну планами і самоорганізації нам треба бачитися..."
Що ж, епічна трагікомедія із "Блокадою" та "Майданом", можна констатувати, перейшла в іншу якість, яку нагадує відомий мексиканський серіал "Заможні теж плачуть", який збирав перед телеекранами всіх мешканців міст і сел (навіть злочини на час показу чергової серії припинялися!), от тільки чому за таку ганебну режисуру та жахливу акторську гру має сплачувати вся Україна?

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар