В Урядовому кварталі чекають на Маршалла і готові відмовитися від вугілля з Донбасу коштом громадян

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликає міжнародних партнерів допомогти Україні створити план відновлення країни, подібний до "плану Маршалла" – програми допомоги західній Європі у відновленні після Другої світової війни.
Виступаючи на конференції "Заохочення і напрямок: Перезавантаження українських реформ" в Брюсселі в четвер прем’єр зазначив, що в 2014 році ЄС і донори запропонували Україні "План Маршала" і планували провести в лютому 2015 року донорську конференцію, також велася підготовка плану відновлення для України.
"Я вважаю, що до цього питання треба повернутися. Якщо виникає питання, чому Україні можуть допомогти дружні європейські та світові партнери, то ми повинні відповісти, що чітким план відновлення України. Це "План Маршалла", який ми можемо створити разом, щоб спільно ми б могли прискорити трансформацію, прискорити зміни в Україні, щоб відновити сектори, які сьогодні постраждали", – зазначив глава українського Уряду.
За словами В.Гройсмана, ті сектори економіки, на які негативно вплинула російська агресія, повинні бути перебудовані і переорієнтовані дуже швидко.
Вторячі прем’єру, перший віце-прем’єр-міністр-міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час години запитань до уряду у Верховній Раді наголосив, що наразі понад 1 тис. підприємств можуть ліквідувати, а 3,5 тис. підприємств в Україні є збитковими.
"Понад 3500 підприємств, які сьогодні є в Україні, мають слабину, яка називається збитковість і відсутність конкуренції продукції на ринку", – заявив Кубів.
За його словами, щодо більш 1 тис. збанкрутілих підприємств прийматимуться юридичні рішення, зокрема, про їх ліквідацію. Нагадаємо, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що збитки від "схем" на ключових держпідприємствах сягають десятків мільярдів гривень, яких, власне, і не вистачає для українського "Плану Маршалла".
Разом із тим, віце-прем’єр Павло Розенко, коментуючи заяву офіційного представника МВФ про те, що зниження дефіциту Пенсійного фонду можна досягти шляхом збільшення пенсійного віку або пенсійного стажу, наголосив, що пенсійна реформа, яку уряд планує провести в 2017 році, таки не буде передбачати підвищення пенсійного віку.
"Потрібно уважно читати слова представника МВФ… Представник МВФ абсолютно чітко сказав про те, що Україна погодилася провести пенсійну реформу. Ми це знаємо, ми це розуміємо. І ми говоримо про те, що, дійсно, пенсійна реформа повинна бути проведена. Цього ніхто не заперечує. Друге, що сказав представник МВФ, що, на думку МВФ, може бути одним з варіантів питання підвищення пенсійного віку. Я хочу спростувати будь-які твердження, заголовки, натяки на те, що українська влада погодилась на підвищення пенсійного віку. Пенсійна реформа повинна бути проведена. Пенсійна реформа, сподіваюся, спільно з товариством, спільно з Верховною Радою буде обговорена і прийнята в цьому році. Але підвищення пенсійного віку в Україні не буде", – зазначив він.
Втім, заперечуючи слова прем'єра з приводу безальтернативності антрацитовій групі паливного вугілля з окупованих територій Донбасу для української економіки, міністр палива і вугільної промисловості Ігор Насалик, в ефірі одного з національних телеканалів, наголосив, що в Україні достатньо ресурсів для того, щоб відмовитися від вугілля, яке надходить з Донбасу, у разі прийняття відповідного політичного рішення.
"Якщо буде прийнято політичне рішення й на рівні держави скажуть, блокуємо і більше не йде обмін жодними товарами, в Україні достатньо ресурсів для того, щоб вийти повністю без антрацитної групи", – повідомив міністр.
Проте він також зазначив, що у разі відмови, доведеться знайти 15 млрд додаткових коштів.
"Треба одразу зрозуміти, це 15 млрд додаткових коштів і ми повинні зрозуміти, що ці 15 млрд … за чий рахунок бал буде", – сказав Насалик.
За словами міністра, ці 15 млрд найвірогідніше ляжуть на плечі економіки і споживачів. Додамо, що це додатково щонайменше "мінус" 1 тисяча гривень з кожного працездатного громадянина України. І це до того, аби українці чітко усвідомлювали, як відрізнити торгівлю на крові, яка так і не заблокована з окупованими територіями, адже продовжує існувати порівняно впорядкований вантажо-пасажирський автомобільний трафік з окупованими територіями, від реальних інтересів і, власне, спроможностей держави впоратися із ситуацією в енергетичній галузі, насамперед, до закінчення опалювального сезону, не кажучи вже про мільярдні збитки від зупинки стратегічних в інфраструктурному плані підприємств.
Така от редакційна ремарка, виходить.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар