З березня Україна платитиме більше за електроенергію

Як днями наголосив "РБК-Україна" глава НКРЕКП Дмитро Вовк, Нацкомісія нагадує про вступ у силу нових тарифів для населення, підвищення яких запропоновані українськими енергетиками іще два роки тому.
Система оплати за спожиту електроенергію насамперед позбудеться однієї, середньої ступені, коли споживачі мали три тарифні блоки в залежності від рівня споживання, що дещо пом'якшували фінансовий удар для домогосподарств із кожним новим підвищенням. Варто відзначити, що в МВФ таки будуть задоволені й українським переговорникам буде що продемонструвати в обмін на омріяний мільярд доларів. От дивно - чому допомога МВФ для різних країн, навіть з пострадянського простору, складає десятки мільярдів доларів пільгових позик, а 40-мільйонну Україну годують по мільярду в рік, аби вважалося, що співпраця таки має місце? Що чи кого треба змінити, аби це виправити й отримати хоча б на розбудову інфраструктури 20-40 мільярдів доларів на рік? Вже не кажучи про потребу в цьому на рівні щонайменше 120 мільярдів доларів, слід зрозуміти, що ці кошти цілком реально повернути із процентами, коли запрацюють транскордонні транспортні шляхи, що дозволять скоротити транзит через Україну до кількох годин. Збудова такої інфраструктури цілком реальна впродовж 1-2 років, але всіляко стримується як російськими запроданцями у центральній владі, так і їх приспішниками на місцях.
Проте, повернемося до енергетики. Найменший тариф з березня складе 90 коп. за кВт-год. Це має стати п'ятим і останнім підвищенням тарифу на електроенергію, яке Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, ухвалила в кінці лютого 2015 року. НКРЕКП затвердила всі п'ять підвищень одним документом. Вони вводяться автоматично.
Зокрема, як і раніше, з 1 березня тариф змінюватиметься від рівня споживання і для "першого блоку" споживачів (до 100 кВт-год на місяць) зросте з 71,4 коп. до 90 коп. за кВт-год.
Для "другого блоку" (від 100 до 600 кВт-год на місяць) тариф зросте з 1,29 грн до 1,68 грн за кВт-год і для "третього блоку@ (понад 600 кВт-год на місяць) з 1,63 грн до 1,68 грн за кВт-год (всі з урахуванням ПДВ).
Тоб-то, фактично зникає, як клас, "другий блок", і домогосподарствам, чи власникам квартир, що спожили більше 100 кВт-год електроенергії впродовж місяця одразу прийдеться платити за максимальним тарифом. 
Для багатодітних, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу незалежно від обсягів споживання електроенергії тариф складе 90 коп. за кВт-год.
Нагадаємо, в "Укренерго" запевнили, що наявні запаси антрацитні вугілля дозволяють енергосистемі стабільно працювати до 20 березня, уникаючи аварійних відключень.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар