КВУ: Семенченко вдається до маніпуляцій у заявах про блокаду

Для аналізу експерти проекту "Дослівно" й активісти "Комітету виборців України" (КВУ) відібрали кілька фактів, на які спирався народний депутат Семен Семенченко у своїй публічній риториці, пишуть в "РБК-Україна".
Виявилося, що пан Семенченко оперує помилковою і маніпулятивною інформацією у своїх публічних виступах на тему торгової блокади на Донбасі. Такий висновок зробили експерти проекту "Дослівно", проаналізувавши інтерв'ю Семена Семенченка на телеканалах "NewsOne", "112 Україна" та виступ народного депутата під час прямої трансляції в Facebook, повідомляє КВУ.
Зокрема, з п'яти проаналізованих заяв народного депутата три були хибними, одна виявилася правдивою і ще одна - мала маніпулятивний характер.
"Українцям надзвичайно важко розібратися в ситуації з блокадою, тому їх дуже легко ввести в оману. Тим більше, коли неправдиві заяви поширює людина, який є безпосереднім учасником і в певній мірі ініціатором цього процесу. Хоча політики повин1ні розуміти, наскільки важливо виважено підходити до таких надчуттєвих тем", - прокоментував результати дослідження голова КВУ Олексій Кошель. Також, Комітет наводить приклад аналізу заяв Семен Семенченко: 
1. "Ніхто з нами переговорів не веде і вести не збирається" - НЕПРАВДА:
Ще на початку лютого глава Донецької адміністрації Павло Жебрівський приїхав до блокувальників на залізничний переїзд біля Бахмута. Прем'єр Володимир Гройсман запропонував протестувальниками зустрітися.
2. "Україна досі не готова відмовитися від поставок енергоносіїв з ОРДЛО" - ПРАВДА:
За словами голови уряду Володимира Гройсмана, у середньостроковій перспективі в України немає альтернативи антрацитовому вугіллі, яке видобувають на окупованій території Донбасу.
3. "За 3 роки уряд нічого не зробив для нашої енергозалежності від Росії" - НЕПРАВДА:
Україна різко збільшила частку атомної енергетики в загальному енергетичному балансі. Її доля стрімко наближається до 60%. Це мільйони тон вугілля, якого більше не потребує Україна. Також Україна має домовленості з польськими та китайськими партнерами щодо модернізації енергогенеруючих компаній.
4. "Я не один з організаторів блокади. Я депутат, який здійснює депутатський контроль. Вся ініціатива належить ветеранам" - МАНІПУЛЯЦІЯ:
Семен Семенченко один з перших оголосив про початок торгової блокади. Депутат з перших днів перебував на блок-постах, де відбувається блокування залізничного сполучення між Україною і окупованою територією. Часто виступає від імені всіх учасників.
5. "Ніяких передумов для віялових відключень немає. Це все брехня" -  НЕПРАВДА:
З-за блокування поставок енергетичного вугілля виникла загроза відключення опалення в Сумах, Краматорську, Києві та інших містах. Тому уряд увів надзвичайні заходи в енергетиці.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар