В Україні продовжується імітація боротьби з корупцією за рахунок платників податків

У квітні минає 2 роки з початку діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Попри значні надії, які покладалися суспільством на цей антикорупційний орган, а також суттєве фінансування з держбюджету, результати діяльності детективів, м’яко кажучи, не вражають.
«В НАБУ прозвітували, що за весь час своєї діяльності спромоглися виявити правопорушень на 82,9 млрд грн збитків, що завдано державі корупцією. Натомість повернуто до державного бюджету всього 115 млн грн – це лише сьома частина коштів, що виділено з державного бюджету на фінансування цього органу: на цей рік передбачено збільшення фінансування НАБУ порівняно з 2016 роком на 58,3% – до 773,6 млн гривень», – повідомив громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
«За такого рівня ККД відомство легше розпустити, аніж надалі утримувати за рахунок держбюджету. Влада продовжує імітацію боротьби з корупцією за рахунок платників податків», – зазначив Олександр Соловйов.
Слід зазначити, що в самому НАБУ повідомили про надто кволий результат «боротьби із корупцією» за неповні 2 роки діяльності Бюро. Так, під час нещодавньої прес-конференції, директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що вдалося відправити всього 50 обвинувальних актів до суду. При цьому, за підсумками роботи НАБУ, суди винесли обвинувальні вироки всього 12-м особам.
«Така незадовільна робота відомства невдовзі почне викликати логічні запитання у пересічних громадян. А високі зарплати детективів та самого очільника Бюро, який отримує 122 тис. грн заробітної плати щомісяця, відповідно, мають спричинити негативну реакцію суспільства. Маємо класичний приклад «проїдання» бюджетних грошей на тлі постійного піару та незрозумілих протистоянь з іншими відомствами», – зауважив Олександр Соловйов.
У суспільстві завжди підтримують та поважають справжніх професіоналів у будь-якій сфері. Втім, пан Соловйов вважає за доцільне переглянути підходи до професійних здібностей очільників НАБУ. Можливо, керівництву держави варто серйозніше поставитися до показників НАБУ у питанні боротьби із корупцією та зробити відповідні висновки, аби Бюро запрацювало більш ефективніше?

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар