Росія і під санкціями платить за боргами СРСР, а Франція та Іспанія банкрутіють

Вочевидь, жодні санкції проти країни-агресора не дозволяють Україні розраховувати на просування в рамках "Мінських домовленостей", або переговорів у рамках "Норманської четвірки". Більш того, днями весь світ став свідком того, що запроваджені проти Російської Федерації та її окремих функціонерів торгівельні, фінансові та адміністративні обмеження, де-факто, не діють, адже жодним чином не впливають на платоспроможність країни за зовнішніми борговими зобов'язаннями, при чому не самої Росії, а ще Радянського Союзу.
Нещодавно росіяни вже заплатили Македонії $60,6 млн. боргу, тепер гроші очікує Боснія і Герцеговина. А, на даний час Російська Федерація готова розплатитися з заборгованостями Радянського Союзу перед іншими країнами, що становить $125,2 млн., наголошують в оточенні російського урядовця Аркадія Дворковича.
За словами цих джерел, угода про погашення останнього боргу на $125,2 млн. готова і чекає на підписання. Джерела також вважають, що це може статися до літа нинішнього року. Де-факто, Росії залишилося заплатити лише Боснії та Герцеговині, яка, як і Македонія, утворилася в результаті поділу Югославії і отримала право на витребування частини боргу колишнього СРСР.
"Угода технічно вже давно готова, – пояснило джерело в уряді. – Залишається тільки підписати, це питання найближчих місяців. Платіж проходить одним траншем через ВЕБ, там немає ніяких складнощів, до літа питання буде закрито".
Борг СРСР перед іноземними країнами формувався різними шляхами. Країнам далекого зарубіжжя Союз заборгував внаслідок своєї активності на борговому ринку після 1983 року, а ось перед Югославією борг утворився в результаті торговельних взаємовідносин.
Разом із тим, заяви Європейського центрального банку стали сигналом для зниження прибутковості 10-річних облігацій Іспанії та Франції на 6 і 8 базисних пунктів. ЄЦБ заявив, що "обмежені і тимчасові відхилення" від ключових показників "були можливі й неминучі".
В цих країнах збільшується державна заборгованість, і є ймовірність, що ЄЦБ вийде на купівлю додаткових обсягів облігацій, на цьому тлі і змінилася структура боргового ринку. Європейський центральний банк повинен зберігати тверду позицію, щоб заспокоїти ринки, і стежити за зростанням інфляції, як випливає з протоколу січневого засідання регулятора.
Підйом цін на енергоносії є тимчасовим і не призвів поки що до зростання цін на інші товари та послуги, тому ЄЦБ як і раніше необхідні значні стимулюючі заходи для пожвавлення стабільно млявої базової інфляції. Хоча член Керуючої ради ЄЦБ Ів Мерш закликав банк відмовитися від прогнозу низьких ставок, представники керівництва регулятора під час засідання вирішили його залишити, повідомив ЄЦБ в документі.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар