У 2017 році Україна має сплатити МВФ $1 млрд

Україна в 2017 році повинна виплатити Міжнародному валютному фонду близько $1 млрд, і отримання кредиту від МВФ може означати, що гроші просто перекладаються з кишені в кишеню. Про це заявив на прес-конференції виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко.
“Ми цього року винні МВФ $1 млрд, і новий транш може означати, що гроші просто перекладаються з кишені в кишеню”, – сказав Устенко.
Нагадаємо, у Національному банку сподіваються, що Україна незабаром підпише меморандум щодо співробітництва з Міжнародним валютним фондом. При цьому Нацбанк не бачить жодних передумов не отримати наступний транш від МВФ, крім того, в НБУ сподіваються цього року отримати 4 транші.
Разом із тим, без траншів Міжнародного валютного фонду золотовалютні резерви України почнуть танути, і розпочнеться спіраль, яка була в січні-лютому 2015 року, коли курс валюти не можна було зупинити.
Про це заявив генеральний директор інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.
“Реформи дуже не хочеться робити, але їх треба робити. Так, якщо подивитися на графік погашення зовнішнього боргу, то завдяки реструктуризації приватного держборгу 2016 рік був найлегшим. З кожним наступним роком витрати на погашення боргу будуть рости. Рік виборів – 2019 – піковий в цьому плані”, – відзначає глава Dragon Capital.
За словами Фіали, протягом цих трьох років (2017-2019) Нацбанк, Мінфін, держбанки і “Укрзалізниця” повинні виплатити 14 млрд доларів за зовнішніми боргами, з урахуванням відсотків.
“У золотовалютних резервах у нас зараз 15,5 млрд. дол. З цих 15,5 млрд чистий резерв – 4 млрд дол., решта – це гроші МВФ”, – нагадав Фіала.
Крім того, за його словами, в минулому році державний борг виріс до 72 млрд дол. через націоналізацію Приватбанку.
“Так, близько 46 млрд дол. становитиме зовнішній борг, ще близько 4 млрд дол. – внутрішній валютний борг. Ще 22 млрд дол. в еквіваленті гривневого боргу – це в основному ОВДП, включаючи ті 107 млрд грн., які були випущені для капіталізації Приватбанку”, – пояснив він.
Фіала підкреслив, що без траншів МВФ Україна не зможе погасити держборг.
“Не зможемо. Навіть до президентських виборів не зможемо дійти. Без траншів резерви почнуть танути. Ринки та населення будуть цей тренд “розігрівати”, і почнеться спіраль, яка у нас була в січні-лютому 2015 року, коли курс не можна було зупинити. Тому президент і уряд, якщо вони хочуть бути переобраними, повинні працювати з МВФ і збільшувати подушку резервів перед 2019 роком”, – підсумував він.
Як відомо, 4-й транш кредиту в розмірі 1 млрд доларів Україна очікує одержати в лютому. У підсумку, із загальної суми 4-річні кредити на 17,5 млрд доларів, Україною буде отримано 8,6 млрд доларів.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар