The Economist: через масову еміграцію на Східну Європу чекає обвал економіки

Країни Східної Європи за останні 20 з гаком років відчувають гостру нестачу кваліфікованих кадрів, в першу чергу, через "відтік мізків" і еміграцію робочої сили в більш розвинені країни, і найближчим часом ситуація може тільки посилитися.
Ще гірша ситуація в пострадянських країнах, які або досі перебувають в орбіті Росії, або ж активно борються за вихід з неї, як, наприклад, Україна.
Згідно з прогнозами МВФ, деякі країни в Східній Європі щорічно втрачали по 0,6-0,9% ВВП за період від 1999 до 2014 року. До 2030 року ВВП на душу населення в Болгарії, Румунії і деяких балтійських країнах буде нижчим, ніж він би міг бути без еміграції.
Деякі ж країни шукають інший вихід, заохочуючи до імміграції громадян бідних сусідів. Населення Естонії стрімко скорочувалося протягом 1990-х років. Але останні два роки воно зростало завдяки іммігрантам з України, Білорусі та Росії.
Втім, імміграція не може заповнити прогалини, які виникли через "відтік мізків". Майже всі з 400 тисяч українців, які отримали дозволи на постійне проживання в Польщі в 2015 році, працюють в агросекторі або на будівництві.
Водночас, близько 30% емігрантів з Польщі мають вищу освіту. Для тих, хто залишив Східну Європу, свобода жити і працювати, де захочеться, стала великою перевагою. Але рідні країни емігрантів постали перед серйозним викликом. Їм потрібно навчитися, як залучати працівників, або ж доведеться поступитися своєю економікою.
Крім того, Кабінет міністрів України в поточному році має намір утриматися від будь-яких емісійних дій і розраховує скоротити обсяг державного боргу за підсумками року.
Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів під час обговорення середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року.
«Ми утримаємося від будь-яких форм емісій і розраховуємо на скорочення держборгу», – сказав Кубів.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар