Рева пояснив, чому проти блокади окупованих територій Донбасу

Міністр соціальної політики Андрій Рева виступив проти торгової блокади окупованих територій на Донбасі, яку зараз проводять ветерани АТО. Про це Рева заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".
"Те, що у нас зараз там відбувається, забезпечує блокаду регіону? Чи припинилася подача продуктів і всього, що могло б припинити життєзабезпечення? Очевидно, що ні. Що ми тоді блокуємо? Судячи з усього, у розпал зими і морозів ми вирішили боротися з енергетичною незалежністю країни шляхом блокування поставок вугілля з державних підприємств. Усі ці підприємства, які знаходяться на території, непідконтрольній українській владі, є державними підприємствами України, діють за її законами і платять податки в бюджет України. Вони постачають те вугілля, на якому сьогодні працюють наші теплові електростанції", - заявив Рева.
За словами міністра, підприємства, які постачають вугілля з окупованих територій, платять податки в бюджет.
"Правда в тому, що Україна не торгує з "ДНР" і "ЛНР" і не торгує з бандитами. Ми отримуємо продукцію, яка виробляється на наших українських підприємствах", - додав міністр.
Також міністр пов'язав торговельну блокаду Донбасу з блокуванням в'їздів до Києва з вимогою ухвалити закон №5567 (зареєстрували у Верховній Раді Володимир Парасюк та Юрій Дерев'янко), який продовжує термін перебування нерозмитнених машин з іноземними номерами.
"Була перед цим ще одна блокада в Києві, коли вимагали внести зміни до закону і дозволили користуватися нерозмитнененими машинами, сплачуючи символічні мита. Якщо ви переглянете прізвища депутатів на обох блокадах, то побачите збіг. І коли йде дискусія щодо цього закону, то моя гіпотеза - це теж один з варіантів тиску з метою добитися прийняття того закону, який би дозволив ввозити контрабандний товар на нашу територію, або створити пільгові умови для ввезення автомобілів на нашу територію", - заявив Рева.
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу, було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів.
26 січня ветерани АТО заблокували вузлову станцію "Светланове" в Луганській області. 30 січня на ділянці залізничних шляхів у "сірій зоні" вирізали участкок рейок, при цьому учасники блокади заявили, що не причетні до цього.
Відомості за фактом блокади внесено до ЄРДР з попередньою кваліфікацією за ч. 1 ст. 279 КК україни (блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту).
У СБУ зазначають, що блокування залізничної магістралі створює умови для зриву стабільного функціонування енергосистеми країни і несе 35 млн гривень збитків державі.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар