Загрози для України в 2017 році

Експерти Всесвітнього форуму в Давосі основними загрозами світу в 2017 році назвали екстремальні погодні явища, вимушену масову міграцію та терористичні атаки, природні катастрофи та великі шахрайства з базами даних. Про це пише в своєму блозі громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
«Вражає динаміка змін в сучасному світі. Події стрімко змінюють світ: що було актуально ще вчора, сьогодні вирушає на полицю історії. Експерти наводять також різні довгострокові ризики, які з року в рік тільки вкорінюються. Серед них – нерівність, яка приводить до соціальної поляризації в суспільстві і, як наслідок, до уповільнення зростання економіки та технологічного прогресу. У свою чергу, це призводить до невдоволення політичною ситуацією, в результаті зростає підтримка політиків-популістів», – пише Соловйов.
Однак сьогодні перед Україною стоять пріоритети, що не входять в рамки загальносвітових трендів.
«Для нас найбільш важливими залишаються виклики, що пов'язані з війною на Донбасі, анексією Криму, а також з бідністю наших співгромадян і колосальним рівнем корупції. На жаль, на «Печерських пагорбах» завжди була сильна популістська риторика, але за останні роки вона набула просто катастрофічного характеру. Особливо це простежується в паразитуванні на таких злободенних темах як євроінтеграція та проведення реформ, адже і перше і друге подається як абсолютне благо. Правда, жодного зв'язку з реальністю це не знаходить, адже можна скільки завгодно говорити про безвізовий режим, сором’язливо замовчуючи, що ключовим завданням має бути боротьба з бідністю в країні», - резюмує Соловйов.
«З огляду на те, що популістське насіння давно проросло в Україні, наші співгромадяни вже по повній наїлися його плодами, і оцінку носіям цих ідей дадуть на найближчих виборах. На зміну політикам-популістам прийдуть нові розумні сили, які будуть менше говорити та більше робити», – підкреслює Олександр Соловйов.
 
"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар