Новий винахід влади: зайва поліція не завадить?

В Україні планують створити фінансову поліцію, яка буде займатися економічними злочинами та стане заміною податкової поліції. Відповідний законопроект (№4228 від 15.03.2016) вже у Верховній Раді.
Планується, що нова структура візьме на себе розслідування всіх економічних, фінансових злочинів, махінацій в податковій і бюджетній сферах. На сьогодні ці функції виконують підрозділи МВС, податкова міліція, СБУ та прокуратура.
Міністр фінансів Олександр Данилюк неодноразово заявляв про необхідність створення такої структури: «Податкова міліція виконує функції не в інтересах держави. Я вважаю, що цей орган має бути ліквідований».
Створення при певній політичній силі чи держструктурі спеціального карального органу – сьогодні вже тенденція. Це формальний спосіб зміцнити свої позиції. Звичайно, про ніяку економічну безпеку країни в цьому випадку не йдеться. Очевидно, що мати фінполіцію в підпорядкуванні для Данилюка означає посилити політичний вплив і зміцнити свої позиції.
«Перш ніж створювати єдиний орган у сфері фінансових правопорушень, необхідно зрозуміти доцільність і ефективність структури, а також можливі наслідки її діяльності. Інакше – вкрай висока небезпека створення монстра в особі нового відомства, яке стане інструментом розправи з бізнес-конкурентами або тиску на політичну опозицію», – заявляє громадський діяч, юрист Олександр Соловйов.
«Що зможе перешкодити йому перевищувати свої повноваження? Звичайно, пора припиняти тенденцію клонування великої кількості інституцій, які дублюють один одного, проте необхідний розумний баланс. А замикання розслідування всіх економічних, фінансових злочинів, махінацій в податковій і бюджетній сферах на одній структурі є досить небезпечною тенденцією», – підкреслює Олександр Соловйов.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар