Українці теж втручалися у вибори президента США?

Українські чиновники і дипломати намагалися вплинути на вибори президента США і допомогти виграти кандидату від демократів Хілларі Клінтон, збираючи компромат на її суперника республіканця Дональда Трампа. Про це пише американське видання Politico, посилаючись на джерела, знайомі з ситуацією.
За словами співрозмовників видання, офіційний Київ допомагав виборчого штабу Клінтон викрити зв'язку Дональда Трампа і його помічника Пола Манафорта з Росією, що мало на меті нашкодити його кампанії. Зрештою ці зусилля вплинули на хід передвиборчої кампанії Трампа - Манафорт пішов у відставку.
Разом з тим Politico відзначає, що українські зусилля вплинути на передвиборні перегони в США були набагато менш узгоджені або централізовані, ніж хакерські атаки Росії і поширення листів Демократичної партії. У статті вказується, що існує мало доказів щодо причетності України до втручання у вибори президента США. Крім того, неприборкана корупція, політична і економічна боротьба, які переслідують Україну - не кажучи вже про її конфлікт  із Росією - зробили неспроможним амбітне втручання у вибори в іншій країні.
Politico також зазначає, що адміністрація президента Петра Порошенка разом з посольством України в Вашингтоні наполягають на тому, що Україна залишилася нейтральною під час виборів в США.
Разом з тим журналісти американського видання переконані, що мають докази втручання України в передвиборну гонку в США. На їхню думку, в майбутньому це відгукнеться офіційному Києву у відносинах з обраним президентом США Дональдом Трампом.
Politico відзначає, що Порошенко після перемоги Трампа зустрівся з лобістами з Вашинтона, в тому числі - з Едом Роджерсом і Лестером Менсоном, які повинні допомогти налагодити відносини з Трампом. Щомісяця уряд України платить їх фірмі 50 тисяч доларів з метою "забезпечити стратегічні відносини з громадськістю та радою державних справ", а також "налагодити зв'язки з США, урядовими посадовими особами, неурядовими організаціями, представниками ЗМІ та іншими особами".
Видання зазначає, що Порошенко навіть намагався зв'язатися з Манафортом.
"Жоден з українців не має доступу до Трампа - всі вони відчайдушно намагаються отримати його, і готові платити великі гроші за це. Заплатити купу грошей", - сказав один американський консультант з фірми, аналогічної тій, яку найняв уряд України щоб отримати доступ до Трампа і його інавгураційних заходів.
Консультант відхилив пропозицію АП по цій роботі, пояснивши: "Звучало мутно і ми не хочемо вплутуватися в такого роду речі."
Як повідомляли Українські Новини, новий президент США Дональд Трамп, який вступає на посаду 20 січня, обіцяв протягом 90 днів представити громадськості результати власного розслідування справи про хакерські атаки під час виборів в Америці.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар