Рожкова пообіцяла "кінчати" невеликі банки в Новому році

Наступний рік НБУ присвятить перевірці невеликих банків. Виявляється, програму докапіталізації Національного банку України вже виконали 20 найбільших банків країни. Про це повідомила скандально відома заступник голови НБУ Катерина Рожкова, яка лобіює інтереси великих російських банків в Україні, на зустрічі з керівниками саме найбільших банків. За її словами, станом на сьогодні, по одному великому банку перевірка ще триває.
"Топ-20 банків виконали свої зобов'язання щодо докапіталізації, по одному банку така перевірка ще триває", - повідомила Рожкова. Вона також розповіла про ситуацію із збільшенням капіталу у другій групі банків. Зокрема, 12 банків цій категорії ще потребують збільшення капіталу. Для цієї групи банків, згідно з домовленістю з МВФ, термін досягнення нульового рівня достатності капіталу продовжений на 1 місяць - до кінця 2016 року. Що стосується третьої групи, що налічує 21 банк, з них 2 банки не потребують докапіталізації, 8 - мають потребу в поповненні капіталу лише для досягнення мінімального розміру статутного капіталу, 11 банкам необхідно докапіталізуватися на ту чи іншу суму.
Лобіст великого російського капіталу, пані Рожкова також заявила, що 2017 рік буде присвячений діагностиці невеликих банків. Крім того, заступник голови нагадала банкірам про наближення дати набрання чинності постанови правління НБУ № 351, яке дозволить забезпечити повну та своєчасну оцінку банками величини кредитного ризику.
Разом із тим, Катерина Рожкова представила новий підхід до банківського нагляду, який буде рискоориентованим і дозволить посилити якість і глибину аналізу банківської діяльності. Метою запровадження такого підходу оцінки життєздатності банків є приведення наглядової функції регулятора в стан, пропорційний тим ризикам, які несуть у своїй діяльності банки для всієї системи. Нагадаємо, банки збільшили достатність капіталу до 14,22% у жовтні, проте, довіру до банківської системи України наразі цілковито втрачено саме через оприлюднені у ЗМІ записи телефонних переговорів пані Катерини Рожкової, в яких однозначно йдеться про лобіювання в умовах гібридної війни потужного російського банківського капіталу, а також про виведення з обігу активів та готівкових коштів збанкрутілих фінансово-кредитних банківстких установ.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар