Бурштин - не державне багатство, а болюча проблема

Незаконний видобуток бурштину вже давно вийшов на рівень державної проблеми і зовсім скоро жителі Рівненщини та Житомирщини зіткнуться з екологічною катастрофою.
Однак, «бурштинова мафія» продовжує набивати кармани, бюджет нічого не отримує, окрім знищених лісів, а чиновники різних рівнів «кришують» це свавілля. На рівні центральної влади не було прийнято жодних рішень і не було здійснено активних дій з метою врегулювання вказаної ситуації.
Оце так зміни на краще, оце так Європа!
Постає питання, як будуть жити наступні покоління зазначених регіонів? Невже усі елементи даної схеми думають лише про отримання прибутку сьогодні, абсолютно не задумуючись про майбутнє цих територій?
Сподіваємось, що найближчим часом в державі знайдеться розумна сила, яка зупинить незаконний видобуток цього ресурсу, створить умови для заробітку звичайних громадян, зведе до мінімуму негативний вплив на екологію та зобов’яже видобувачів займатись відновленням територій після видобутку, а також забезпечить не просто видобуток та продаж сировини, а створить повний цикл виробництва готового продукту з бурштину, що має в рази вищу ціну.
Якщо легалізувати дану сферу, заохотити створення відповідних ювелірних заводів, налагодити повний цикл виробництва готового продукту, то цілком можливо створити з депресивних процвітаючі регіони, забезпечити наповнення бюджету та достойні доходи зайнятим у цій сфері працівникам та підприємствам.
Вирішення питання видобутку бурштину є лише однією із наявних проблем у державі. Люди йдуть на порушення закону не через гарне життя, а через відсутність хоч якогось заробітку. Відродженням села держава вже давно не займається, а безробіття стрімко зростає.
Як жити далі та хто це зупинить?

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар