В Україні спецслужби закрили найпотужнішу в СНД мережу нелегальних гральних закладів

Не секрет, що мережа гральних зал, в яких цілодобово пропонуються азартні ігри на цілком реальні гроші масово поширилися на території України. Втім функціонуванню грального бізнесу, що вівся через розгалужену мережу інтернет-казино, надаючи заборонені законом послуги азартних ігор та нелегальної букмекерської діяльності, днями припинила Служба безпеки України.
Організована злочинна група тривалий час діяла на території всієї України, включаючи тимчасово окуповані території. Також ділки працювали в Росії, країнах колишнього СРСР та в Європі.
Сталося це насамперед через те, що Україна фактично є "клондайком" для нелегального грального бізнесу, що "кришується" депутатами та високоповажними чинушами з правоохоронних та контролюючих органів і працює під різноманітними вивісками, як-то. "У мережі", "ФаворитСпорт", "Золотий кубок", "Лотомаркет" тощо, надаючи чи не весь спекти послуг, починаючи від ігр з використанням Інтернету, що нагадують "однорукого бандита", закінчуючи прийманням ставок на всілякі спортивні та інші заходи, що вважається букмекерською діяльністю.
У даному конкретному випадку, керування та контроль за роботою грального бізнесу на непідконтрольних Україні територіях вівся відповідно до інструкцій, які були розроблені організаторами злочинної схеми. Це дозволяло обробляти будь-які валютні надходження не тільки не сплачуючи податків, але й буквально безперешкодно виводити їх закордон.
За оцінками фахівців, масштаби протиправної діяльності організації, що входить до топ-100 компаній, які працюють на "ринку грального бізнесу", не мають аналогів у нашій країні. Лише в Україні виявлено понад п’ять тисяч добре законспірованих пунктів надання незаконних гральних послуг.
Важко визнавати, але як свідчить світова практика, активізація грального бізнесу, як правило, дуже тонко співпадає із стрімким зубожінням населення, яке цілком наївно розглядає цю сферу, як один з реальних варіантів виправити своє фінансове становище, а натомість глибше занурюється у вир боргів та безвиході.
Слід відзначити, що діяльність забороненого грального бізнесу забезпечувала фінансування терористичної діяльності на Сході України, що є злочином, передбаченим ст.258-5 Кримінального кодексу України ("фінансування тероризму"). Під час проведення слідчих дій лише за 28-ми адресами в офісних приміщеннях, а також за місцями проживання осіб, причетних до злочину, правоохоронці вилучили майже одну тисячу одиниць сучасного комп’ютерного та серверного обладнання, яке використовувалося у злочинній схемі, документацію, гральні пристрої та понад 7 млн. гривень готівкою.
Зважаючи на соціально-економічні проблеми в державі, стрімке зниження рівня життя широких верств населення, безробіття, згортання виробництва та торгівлі, ще й в умовах зовнішньої військової агресіх на Сході України та анексію Криму, розвиток подібного кримінального бізнесу, що переховується під виглядом псевдо-державних лотерей ("МСЛ" та "УНЛ", коріння яких також знаходиться у популярних оффшорних зонах), є неприпустимим.
Слід визнати, що громадські та державні структури, не дивлячись на сувору заборону грального бізнесу та букмекерської діяльності, вперто не помічають цілі мережі діючих гральних закладів, що дозволяє власникам останніх одержувати гіперприбутки, що майже на 100% виводяться на рахунки закордонних засновників цього бізнесу, які зареєстровані в оффшорах.
Повертаючись до вищевказаних подій, оперативники спецслужби виявили замаскований «кол-центр» на 400 робочих місць із сучасним високовартісним комп’ютерним обладнанням, що використовувався для координації протиправної діяльності цієї гральної мережі не тільки на тариторії України, але у сусідніх країнах, та на тимчасово непідконтрольних Україні територіях.
Як зазначили у прес-центрі СБУ, невідкладні слідчі дії для з’ясування обставин створення та функціонування цієї злочинної організації  тривають.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар