Time: помічник Путіна Сурков "нелегалом" відвідав Грецію всупереч санкціям ЄС

Помічник президента Росії Владислав Сурков (Асланбек Дудаєв) відвідував Грецію в травні 2016 року всупереч санкціям Євросоюзу, які забороняють йому поїздки в Європу. Про це йдеться в статті американського журналу "Time".
Три джерела, яких видання не називає, незалежно один від одного підтвердили виданню, що Сурков здійснив паломництво на священну гору Афон за день до того, як там побував президент Володимир Путін.
Сурков був внесений до списку санкцій ЄС у березні 2014 року, йому було закрито в'їзд до країн Євросоюзу, і Греція юридично зобов'язана контролювати виконання цієї заборони, відзначає журнал.
Зазначено, що за візит Путіна відповідав заступник міністра закордонних справ Греції Янніс Аманатідіс, який не відповів на письмові запити видання. Своєю чергою адміністрація президента Росії повідомила журналу, що інформація про поїздку Суркова "не відповідає дійсності".
Путін відвідував Афон 28 травня 2016 року, його візит був приурочений до святкування тисячоліття присутності російського чернецтва в цьому православному місці.
Як Сурков потрапив на гору Афон в обхід європейських санкцій, залишається абсолютною загадкою, пише Time.
"Здається незвичайним, що він зважився порушити ці санкції заради того, що можна назвати паломництвом", - наголошено в статті.
Як відомо, Євросоюз вніс Суркова до списку санкцій через кілька днів після анексії Криму до Росії, обґрунтувавши це тим, що чиновник "організовував у Криму процес, через який місцеві спільноти мобілізовували на проведення акцій, які підривають українську владу" на півострові. Сурков був і в числі перших росіян, які стали об'єктами санкцій США.
Нагадаємо, днями США розширили антиросійський санкційний список фізичних та юридичних осіб, проте, як видно, деяким фізичним особам із санкційного списку вдається відвідувати Європу й, невиключно, що і США та Канаду, або за дипломатичними документами, або за "липовими" цивільними паспортами...

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар