"Бук" привезли на територію бойовиків із Росії, а потім відправили назад

Коло підозрюваних у знищенні "Боїнга" МН17 обмежено приблизно двадцятьма військовослужбовцями 53-ої бригади протиповітряних військ із Курська Російської Федерації. Про це повідомили на брифінгу за результатами розслідування авіакатастрофи літака рейсу MH17 "Малайзійських авіаліній", передають українські мас-медія.
Міжнародна комісія у Нідерландах зачитала свою попередню доповідь про результати розслідування причин загибелі малайзійського "Боїнга" MH17 над Донбасом 17 липня 2014 року. У доповіді провину покладено на Росію, її військове керівництво і бойовиків "ДНР".
О 14:00 міжнародна слідча група почала оприлюднювати підсумкову доповідь щодо катастрофи Boeing.
Як передає "LB.ua", головний прокурор Нідерландів Фред Вестербеке повідомив, що слідство відкинуло дві версії катастрофи - технічну несправність або терористичну атаку всередині лайнера. Щодо версії, згідно з якою MH17 збив інший літак, Вестербеке заявив, що ніяких інших повітряних суден поруч із Boeing помічено не було. Вестербеке особливо наголосив, що про це свідчать і дані російських радіолокаційних систем.
Потім слідчі продемонстрували записи телефонних розмов, зроблених 16-17 липня. Двоє людей російською мовою кажуть, що "Бук" привезли з Росії на територію, підконтрольну сепаратистам.
Слідство дійшло висновку, що "Бук" було привезено на контрольовану сепаратистами територію Донецької області з Росії, а потім відправлено назад.
Також, міжнародні слідчі перевірили версію запуску ракети із села Зарощенське, яку висунула Росія. Такого запуску слідча група не виявила. Крім того, цю територію також контролювали сепаратисти.
Слідство дійшло висновку, що запуск ракети з "Бука", яка збила літак, здійснили поблизу Сніжного. Доводить це і робота на місці, і надані США та Європейським космічним агентством дані.
До того, що причиною катастрофи стало ураження ракетою, випущеною з "Бука", слідчі дійшли, вивчивши уламки і тіла загиблих. Комісія показала 3D-реконструкцію катастрофи. Також слідство провело контрольований вибух на землі, щоб зрозуміти, яким чином ракета вражає предмети неподалік.
Нагадаємо, країни міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи "Боїнг" припинили домагатися трибуналу для Росії через резолюцію Радбезу ООН. Повідомляли, що п'ять країн - Малайзія, Нідерланди, Австралія, Бельгія та Україна - мали намір створити незалежний трибунал із розслідування причин авіакатастрофи. До цього Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН ухвалення проекту резолюції про створення міжнародного трибуналу для кримінального переслідування винних в аварії малайзійського "Боїнга" на Донбасі.
Малайзійський "Боїнг" збили російською ракетою "Бук" 17 липня 2014 року в районі міста Торез Донецької області. На борту було 298 чоловік, всі вони загинули внаслідок катастрофи.
Разом із тим, лідер РПУ Олег Ляшко у своєму блозі наголосив, що Росія винна у кривавому терористичному акті 17 липня 2014 року у небі над східною Україною.
"Цей факт, давно очевидний для світової спільноти та людей із здоровим глуздом і доброю волею, сьогодні нарешті був офіційно підтверджений. Представники Міжнародної слідчої групи повідомили про це на зустрічі з родичами жертв катастрофи у Нідерландах.
Сьогодні існує переконлива міжнародна доказова база, яка свідчить, що цей варварський злочин був вчинений з використанням російського зенітно-ракетного комплексу "БУК" з території контрольованої бойовиками і російськими військовими", - підкреслив депутат, відзначивши, що керівництво Росії протягом 2-х років всіляко намагалося зірвати розслідування цього злочину та дезінформувати світову спільноту, вигадуючи різні альтернативні версії, - "Сьогодні, сподіваюся, цьому покладено край".
Головне питання, яке залишається: чи вдасться світовій спільноті притягти до відповідальності тих, хто стоїть за цим терористичним актом. І не лише «шісток» - конкретних виконавців злочину, а й тих, хто віддав наказ. І, очевидно, ниточка тягнеться до вищих ешелонів російської влади.
За моєю ініціативою ще в липні минулого року український парламент ухвалив Звернення до ООН та національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysia Airlines, що здійснював рейс MH17.
Верховна Рада підтримала спільну ініціативу України, Нідерландів, Малайзії, Австралії та Бельгії, які проводять незалежне кримінальне розслідування справи за фактом збиття літака, щодо створення Радою Безпеки ООН міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності зазначених осіб. Однак Росія, яка перетворила своїх військовослужбовців на кривавих терористів, зловживаючи своїм правом вето, блокувала рішення Ради безпеки ООН про створення такого міжнародного трибуналу.
У нашому Зверненні український парламент також звернувся до всіх держав-членів ООН не допустити безкарності винних у злочині, пов'язаному зі збитим літаком малайзійської авіакомпанії, та забезпечити неухильну реалізацію принципу невідворотності покарання. Як свідчать фахівці-міжнародники, попри вето Росії в РБ ООН, для цього залишаються й інші можливості в рамках міжнародного права, зокрема й через рішення Генеральної Асамблеї ООН.
Тож цей варварський злочин стане «лакмусовим папірцем» на наявність волі та здатність міжнародної спільноти забезпечити верховенство права та невідворотність покарання у випадку, коли на терористичну державу перетворився не якийсь маргінальний ізгой, а ядерна держава - постійний член Ради безпеки ООН.
Це черговий потужний виклик міжнародному праву та порядку. Мир та майбутнє людства залежить від здатності адекватно відповідати на такі виклики.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар