Кримінальники під виглядом українских патріотів грабували банки та інкасаторів

15 липня 2016 року співробітники Служби безпеки України, спільно з підрозділами Національної поліції та працівниками прокуратури в результаті успішної спецоперації встановили осіб-нападників на інкасаторську машину "Ощадбанку" на Запоріжжі. Серед зловмисників виявили військовослужбовців полку "Азов" - окремого загону спеціального призначення Національної гвардії України.
Під час обшуків за місцем тимчасової дислокації даного підрозділу Нацгвардії правоохоронці вилучили речові докази, які свідчать про здійснення послідовниками Андрія Білецького інших розбійних нападів.
За словами керівника СБУ Василя Грицака, за даним фактом відкрито кримінальне провадження за ст.257 Кримінального кодексу України. Слідчі підрозділи Нацполіції спільно з співробітниками прокуратури та СБ України продовжують проводити невідкладні слідчі дії, адже зловмисники можуть бути причетні до щонайменше десяти аналогічних нападів на інкасаторські автомобілі та банківські відділення по всій Україні.
Нагадаємо, що основою для даного кримінального провадження став інцидент на трасі Орехів-Пологи у Запорізькій області, в ході якого бійці спецпідрозділів Національної поліції, Служби безпеки України та військовослужбовці Збройних сил України знешкодили організоване злочинне угруповання, організоване під патріотичними та націоналістичними гаслами, насамперед, серед праворадикальних за політичними уподобаннями представників полку "Азов", почесним керівником якого, як відомо, є народний депутат Андрій Білецький. Правоохоронці задокументували, що члени згаданого бандформування, принаймні з лютого 2014 року, здійснювали розбійні напади на банківські відділення та інкасаторські машини, прикриваючись приналежністю до одного з навідоміших українських добровольчих батальйонів.
Під час спецоперації, правоохоронці, як виявилося, попередили черговий розбійний напад на інкасаторський автомобіль, однак, зловмисники встигли відкрити вогонь на ураження по інкасаторах.

На пропозицію правоохоронців скласти зброю, учасники оточеного угруповання не відреагували та вступили у бій із силами правопорядку, в ході якого і були знешкоджені.
Завдяки філігранній професійній взаємодії бійців спецпідрозділів СБ України та Національної поліції втрат серед правоохоронців вдалося запобігти, проте, під час операції одного із зловмисників було вбито на місці, двох поранено (один в критичному стані), а одного затримано і він, наразі, вже дає покази слідчо-оперативній групі. Однак, за даними Василя Грицака, ще трьом зловмисникам вдалося ретируватися з місця інциденту і, не дивлячись на те, що серед них також є поранені, вони на даний момент переховуються.
У свою чергу представник Національної гвардії Володимир Троян відзначив, що за фактом даного інциденту, пов'язаного із затриманням трьох військовослужбовців полку спецпризначення "Азов" розпочато службову перевірку, вживаються заходи організаційного та дисциплінарного характеру, направлені на всебічну допомогу зведеній слідчо-оперативній групі в найскорішому розслідуванню цього ганебного випадку, який покриває позором не тільки героїв полку "Азов", що віддали свої життя за визволення України від проросійських бойовиків, але й весь добровольчий рух в Україні.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар