Борщ для Тимошенко: «Гаряче» блюдо, чи «Лазаренкогейт»?

Спекотне літо 2016-го неабияк підняло градус у приватному середовищі незмінної лідерки серцево-полум’яних Ю.Тимошенко. І далеко не через реальні показники термометрів, а тільки лишень внаслідок одного незначного на фоні інших українських реалій візиту. Візиту гості із США з українським прізвищем Борщ.
Саме Марта Борщ, екс-прокурор США, якій вдалось посадити Лазаренка, розповіла про цю гучну справу, а також роль Тимошенко у ній. Для розуміння рівня переляку, який викликав у самої Тимошенко цей візит, нагадаємо, що Марта Борщ п’ять років була головною антикорупційною зіркою США. Саме їй довелося збирати докази та вести справу в якості прокурора Північної Каліфорнії проти колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка. Тривалий судовий процес завершився тим, що у колишнього українського прем’єра знайшли та арештували понад $200 млн. та віллу вартістю майже $7 млн.
На час, якого торкнулось американське розслідування, Ю.Тимошенко, як відомо, очолювала компанію Єдині енергетичні системи України, що імпортувала газ, і була тісно пов’язана з Лазаренком.
Ще у середині 2000-х американські правоохоронці, як з’ясувалось, двічі приїжджали до Тимошенко в Україну, аби отримати її свідчення, оскільки її прізвище фігурувало в документах щодо переказу грошей з України до США через Швейцарію. Тоді, за твердженням пані Борщ, Тимошенко приїхала в Генеральну прокуратуру з адвокатом і відмовилася відповідати на запитання.
Саме з цієї простої причини Юлія Володимирівна ніколи в період розслідування не виїздила у США, оскільки автоматично потрапляла в поле зору правоохоронців і могла бути заарештована за компанію із своїм френдом Лазаренком.
«Великий відсоток грошей, які отримав Лазаренко, походили від дій шахрайських схем, до яких була напряму залучена компанія ЄЕСУ та Ю.Тимошенко. Гроші переказували в Швейцарію, Кіпр та інші країни, а потім перераховували в США». Це не судження автора, це цитата Марти Борщ – людини, яка довела вину Лазаренка і детально володіє інформацією про схеми, які застосовувались ним і Тимошенко.
Також пані Борщ неоднозначно натякнула, що Україна має не тільки ці документи (щодо участі Тимошенко у схемах), а й значно більше. «Коли ми проводили слідство, ми робили це в рамках співпраці з Генпрокуратурою України. Багато документів, які ми отримали, були надані ГПУ», - заявила Марта Борщ.
В рамках візиту в Україну Марта Борщ 22 червня провела відкриту лекцію-дискусію на тему «Як посадити корупціонера. Справа Лазаренка» а також зустрілась з Артемом Ситником та Назаром Холодницьким. Ймовірно, що далеко не для обговорення кулінарних особливостей української національної кухні.
Чомусь здається, що текст цієї продуктивної лекції уже давно законспектували і поклали на стіл Юлі Володимирівні. Мабуть, вчить напам’ять або читає з поміж рядків, вишукуючи власне прізвище.
Як там у дідуся Хемінгуея, - по кому дзвонить дзвін? Чи уже прогріваються мотори чартеру на злітці?

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар