Кому вигідно залишити Охендовського в ЦВК?

Незважаючи на войовничі заяви, більшість політичних гравців абсолютно не проти, якщо кадрові пертурбації в Центрвиборчкомі все-таки зірвуться. Створюється враження, що хтось складав такий порядок денний у Парламенті явно зі знанням справи. Справа в тому, що в четвер, 16 червня, очікувалося два важливих голосування, які йшли на зрив.
По-перше, мова йде про зміни до регламенту роботи Верховної Ради. Зокрема, пропонувалося ущільнити графік пленарних тижнів, в той час як днями для голосувань проектів законів залишаться лише вівторок і четвер. В принципі, досить логічне рішення, враховуючи, що в «короткі» середу і п'ятницю зібрати депутатів під куполом все одно не представляється можливим. Спеціально під це голосування в Київ приїжджала комісія з ЄС на чолі з Петом Коксом, яка також запропонувала внести ряд змін в роботу українського парламенту.
По-друге, в четвер Верховна Рада нарешті повинна була розглянути подання президента за новими 11 членам Центрвиборчкому. Дане голосування знаходилося на волосині, але так і не було розглянуто взагалі. І справа тут не тільки в омандачених фанатів футболу, які їхали до Франції. Запропоновані президентом кандидатури спровокували конфлікт серед парламентських фракцій. Не виключено, що в тому, що на Банковій свідомо пішли на «соломонове рішення», щоб під шумок зберегти старий склад ЦВК. Але зроблено це було, погодьтеся, красиво.
Зараз через фокуси президента розгорівся внутрішній конфлікт в «Народному фронті». Варто відзначити, що Порошенко виділив «фронтовикам» чотири члени замість належних трьох. Здавалося б - повна перемога. Однак подейкують, що саме через ці чотири крісла трапився конфлікт всередині «НФ»: виявилося, що всі кандидати - креатури особисто Арсенія Яценюка. Ні групам Арсена Авакова, ні Олександра Турчинова місця в ЦВК не дісталися. Що і викликало бурхливу реакцію давнього помічника Авакова Антона Геращенко, який заявив, що «НФ» голосувати за ЦВК не буде, оскільки, нібито, не побачили там прізвищ, які подавала фракція президенту.
Підтримує його і Леонід Ємець: "Фракція "Народний фронт" вважає, що консультації, які провів президент з депутатськими фракціями, виявилися неефективними. Була врахована тільки одна наша пропозиція - ані пана Магери (Андрія - ред.), ані пані Онищенко (Анни - ред.) в списках ми не побачили", - зазначив нардеп - «фронтовик».
Втім, як розповідають в кулуарах Верховної Ради, головна мета Ємця - залишити в ЦВК Андрія Магеру. Навіщо? Все дуже просто - в ЦВК кожен член відповідає за ті чи інші регіони. Магера, зокрема, курує місто Київ. А Ємець, який перебуває із заступником голови ЦВК в дружніх відносинах, вигравав на минулих виборах в мажоритарному окрузі №221, що знаходиться в межах Печерського району Києва.
Втім, є й інші закладені в даний список протиріччя. Наприклад, своїх кандидатів в ЦВК отримали лише «БПП», «НФ», «Самопоміч» та «Відродження». Про «Батьківщину», «Радикальну партію», «Оппоблок» і «Народну Волю» на Банковій свідомо забули. І зробили це абсолютно навмисно. У той же час важливо врахувати, що Порошенко подав лише 11 кандидатів, хоча їх мало бути 12. Одне крісло, очевидно, повинно було стати аргументом для торгів з тією чи іншою фракцією.
Але, схоже, що торги будуть перенесені аж на осінь. Справа в тому, що вже через місяць, 17 липня, пройдуть довибори на 7 мажоритарних округах. У БПП резонно відзначають, що якщо голосувати за новий склад ЦВК не в четвер, а через півтора тижні, то новачки просто не встигнуть "в'їхати" в суть виборчого процесу і тупо зірвуть вибори.
Дохідливо, нехай, і без скандальних подробиць ситуацію з ЦВК описав спікер ВР Андрій Парубій: "Якщо не буде політичного узгодження, ми будемо це питання переносити, тому що найбільша небезпека, в яку ми можемо потрапити, - що ми звільнимо колишніх членів ЦВК, а нових не виберемо", - сказав він. Іншими словами, - "Охендовський «помер», хай живе Охендовський!"
За допомогою занад-то досвідченого глави ЦВК, який готується до свого дембельського акорду, на Банковій явно розраховують отримати максимальні результати на 7 округах, щоб хоч якось зміцнити нинішню коаліцію. А після цього можна буде й відправляти Охендовського і Ко на пенсію...

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар