"Гнапгейт" або історія "епік фейлу" одного "медіакілера"

У вітчизняній медіа спільноті з’явилось нове трендове слово – «зашквар»,  яке активно поширюється користувачами соцмереж з числа просунутих медійників, журналістів, ЛОМів та блогерів.  Саме «зашквар» глибоко описує ситуацію, що склалась довкола незламного борця із корупцією, неперевершеними журналістами розслідувачами проекту «Слідство Інфо» Дмитром Гнапом та Анною Бабінець, які нещодавно сильно прорахувалися, намагаючись замінити принципи розслідувальної   журналістики власними домислами та емоціями.
Каменем спотикання виявилась передача про «панамські офшори» та звинувачення президента у виведенні коштів в офшори під час Іловайської трагедії. 
Прив’язувати офшори до Іловайська Гнап вирішив після того, як зрозумів, що все розслідування із «панама пейперс»  є мильною бульбашкою. Однак, великий грант, який він отримав від Міжнародного фонду «Відродження», а також Проекту по розслідуванням корупції та організованої злочинності «OCCRP», треба відпрацьовувати. От і з’явилась емоційна історія про Іловайськ. До речі, вихід із патової ситуації запропонував ще один «викривач» корупції Влад Лавров, який і запропонував додати резонансу приплівши трагедію в Іловайську.
Після виходу «зашквар» у соцмережах і не тільки, почав набирати шалених обертів. Громадськість не на жарт роздратувалась такою безглуздою підміною понять та відсутністю дотримання елементарних норм розслідувальної журналістики. Факти підганялися, коментатори підбиралися. Провідний гнапівський експерт, Олена Константіноу - відвертий сепаратист, який ненавидить Україну і розкаже на камеру будь-що. 
До «зашквару» підключилися і помірковані журналісти, серед яких відомий журналіст-криміналіст, головний редактор сайту «Crime in ua» Андрій Лаврик, який виклав у відкритий доступ свою переписку з т.зв. прогнапівськими «ЛОМами».
Інші роздратовані журналісти із проекту «Тексти» провели власне незалежне розслідування  на предмет дотримання фахівцями «Слідства Інфо» елементарних норм розслідувальної журналістики та об’єктивності.
З цього моменту страсті розгорнулися із новою силою. Керівництво «Текстів» звинуватили у заангажованості. Взаємна подача скарг у різного роду журналістські комісії. До «зашквару» підключилась Наталія Лігачева, яка намагається виконати функцію арбітра чи рефері у вказаному протистоянні.
Все очевидно: зрозумівши, що реально вскочили в калюжу, Гнап з Анною Бабінець намагаються робити міну при поганій грі. Готують чергові порції космічних доводів і доказів, чим ще більше дратують публіку. 
А все через банальну жадібність та слабкість до легких грошей.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар