Спецслужби оприлюднили фрагменти розмов французького терориста, що планував вибухи до Євро-2016

Як відомо, українські спецслужби викрили терористичну групу, що планувала низку терактів у Франції напередодні та під час проведення Чемпіонату Європи з футболу 2016 року.
Зокрема, У грудні минулого року в поле зору контррозвідників потрапив громадянин Франції, який під час перебування на сході України намагався встановити контакти з українськими військовими під легендою волонтерської допомоги. Француз негативно висловлювався про діяльність свого уряду щодо масової еміграції іноземців до Франції, поширення мусульманства та глобалізації світу. Також він повідомив про бажання вчинити низку терактів на знак протесту.
У квітні 2016 року терорист знову прибув до України та під контролем СБУ протестував зброю та вибухівку.
У результаті оперативної комбінації СБУ, на його прохання громадянин Франції отримав п’ять автоматів Калашникова з 1080 набоями на ствол, два протитанкові гранатомети РПГ-7 з 18 пострілами, 125 кілограмів тротилу, сто електродетонаторів та 20 балаклав.
Зброю та вибухівку зловмисник разом із спільниками планував використати для одночасного підриву мостів та інфраструктури автобанів у різних регіонах Франції. Іншими об’єктами терактів мали стати офіс державної компанії, що управляє збором податків, мусульманська мечеть, єврейська синагога та громадські заклади, залучені до проведення ЧЄ-2016.
Також терорист намагався знайти людей, які зможуть контрабандою переправити засоби ураження через український кордон за винагороду у три тисячі євро. Не знайшовши перевізника, він вирішив зробити це сам. 
Наприкінці травня співробітники СБ України спільно з прикордонниками затримали громадянина Франції у пункті пропуску «Ягодин-авто» при спробі контрабандно перевезти через державний кордон зброю та вибухівку.
Зловмиснику повідомлено про підозру за ст. 201 (контрабанда), 258 (терористичний акт), 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України. Слідчі дії, за даними правоохоронців, наразі тривають.
Втім, як повідомили в прес-службі, Служба безпеки України, спільно з європейськими партнерами, плідно працює над тим, аби першість з футболу пройшла мирно, безпечно і без провокацій. У нагоді українцям стають механізми, відпрацьовані під час проведення Євро-2012, який, свого часу, відбувся без інцидентів завдяки ефективній міжвідомчій взаємодії як всередині держави, так і за її межами.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар