Прихований сепаратизм та безвладдя на Житомирщині

Події на Житомирській кондитерській фабриці засвідчили безсилля місцевої влади та ігнорування правоохоронцями області українських законів і держави Україна, переконаний оглядач видання "UA1" Артем Подольчук.
Дуже символічно, що саме в день української вишиванки, 19 травня, в Житомирі її окропили кров'ю. Так один із тітушок, які незаконно знаходяться на території захопленої Житомирської кондитерської фабрики, напав на Дениса Долинського, члена наглядової ради ТДВ "ЖЛ", коли той намагався потрапити на підприємство.
У цей день трудовий колектив фабрики, маючи на руках раніше ухвалене судом рішення про те, що 97,5% фабрики належать голові наглядової ради ТДВ "ЖЛ" Ігорю Бойку, спробував мирно повернутись на свої робочі місця. Однак спортивні молодики у чорній формі не пускали працівників на підприємство та розпилювали в бік людей білу речовину з вогнегасників. Молодики ніяк себе не ідентифікували, а запитання журналістів зухвало ігнорували. Пізніше виявилось, що вони охоронці фіктивного ЗАТ "Житомирські ласощі".
Люди в чорній формі відмовлялись впустити на територію фабрики законних власників і трудовий колектив. Величезна кількість поліцейських, які знаходились навколо фабрики, ніяк не реагувала на відверто протизаконні дії тітушок. Єдиною відповіддю поліцейських було: вони тут забезпечують громадський порядок. Пояснити логіку своєї бездіяльності не могли ані вони, ані прес-секретар поліції Житомирської області Алла Ващенко. На всі питання журналістів Ващенко повторювала одну-єдину завчену фразу про "громадський порядок".

Намагання додзвонитися до начальника ГУНП у Житомирській області Валерія Рудика завершились нічим – він просто кидав слухавку. Тим часом робітникам фабрики все ж вдалося пробитись на територію власного підприємства. Тітушки на чолі із самозваним директором Олександром Рогалем забарикадувались на двох верхніх поверхах адміністративної будівлі. Щоб спровокувати сутички, бойовики за наказом Рогаля почали бити вікна зсередини.
Саме в цей момент на територію фабрики "влетіли" близько 150 спецпризначенців із Дніпропетровська. За наказом Валерія Рудика вони колонною пройшли до адмінбудівлі, б’ючи кийками та грубо штовхаючи людей. Зіткнення не обмежилося синцями – одного з працівників фабрики забрали швидка з відкритим переломом руки. Стусанів отримав навіть заступник міського голови Олексій Ясюнецький та кілька місцевих депутатів.
Правоохоронців анітрохи не хвилювало, що перед ними стоять переважно літні жінки. Не зважали вони й на представників місцевої влади. Місцеві ж поліцейські вистроїлись в шеренги і почали поступово відтісняти людей до входу. Просуваючись площею перед адміністративним корпусом, вони буквально збивали з ніг жінок, які падали в калюжі. Жодні вмовляння робітниць, що вони "такі ж як їх матері, що вони просто хочуть роботу" на поліцейських не діяли. Зі скляними очима та презирливими посмішками правоохоронці змітали людей зі свого шляху.
Завадити їм не могли ані заступник мера, ані місцеві депутати. Не зупиняло поліцейських і рішення суду, яке демонстрували юристи підприємства та журналісти. Поліцейські лише заявляли, що їм плювати на рішення суду, прийняте іменем України.
Слід згадати Луганську чи Донецьку області, де такі ж правоохоронці, які вважали недоцільним дотримуватися українських законів, просто здали міста російським окупантам.
Дуже показово, що великій групі людей, добре озброєній і організованій, фактично начхати на рішення українських судів, прийнятих на підставі українських законів. Виходить, що житомирська поліція не має наміру підкорятися законам України. А це вже дуже схоже на сепаратизм. Поки що прихований, латентний.
Але слід згадати Луганську чи Донецьку області, де такі ж правоохоронці, які вважали недоцільним дотримуватися українських законів, просто здали міста російським окупантам. Виникає закономірне в умовах фактичної війни питання – на кого працює керівництво поліції Житомирщини? Явно не на українську державу й український народ. А це вже привід для СБУ пильніше придивитись до Валерія Рудика і його заступників.
Сам же очільник поліції Житомирщини Рудик увесь час ходив мало чи не попідруки з Маркіяном Дмитрасевичем – юристом, відомим своєю участю у гучних рейдерських скандалах. Дмитрасевич "прославився" своєю роботою на нардепа Сергія Пашинського та його друга Сергія Тищенка. Юрист фігурував у спробі рейдерського захоплення Коростенського щебзаводу та одеського ринку "7 кілометр". Нескладно було помітити, як начальник поліції області отримує вказівки від Дмитрасевича і передає їх підлеглим.
Поки поліція за наказом Валерія Рудика витісняла працівників з фабрики, з іншого боку адміністративної будівлі невідомі люди грузили документи в машину з російськими номерами. Водієм та власником авто виявився також громадянин Росії. Поліції він представився одним із керівників ЗАТ "Житомирські ласощі". Поліція чомусь не зважилася перешкоджати громадянину РФ вивозити документи з фабрики.
Невиконання поліцією законів України, робота начальника поліції області на юриста-рейдера, росіянин, який вивозить документи одного з найбільших підприємств області... Чи не є все це загрозою для національної безпеки?
Мер Житомира Сергій Сухомлин та очільник області Сергій Машковський, які прибули на місце події, не змогли ані захистити, ані заспокоїти житомирян. У місцевої влади немає відповіді на жодне із запитань своїх виборців, які вже 5 місяців змушені сидіти без роботи.
Ні мер, ні голова ОДА не можуть пояснити дії поліції, яка била та штовхала людей. Їм лишається розводити руками та констатувати, той факт, що навести лад у своїй області та місті вони просто не в змозі. Як виявилося, начальник поліції області разом з начальником міської поліції Житомира керуються лише власними інтересами й жодним чином не реагують на місцеву владу.
Рейдерське захоплення фактично здійснив керівник поліції Житомирщини Валерій Рудик за допомогою спецпризначенців (колишнього "Беркуту") із Дніпропетровська.
Сергій Машковський не знайшов жодного пояснення, чому поліція в його області не підкорюється українським законам і не зважає на рішення, прийняті іменем України. Йому було неприємним порівняння з головою Одеської ОДА Міхаілом Саакашвілі, який не допустив захоплення ПАТ "Іллічівський олійножировий комбінат". До речі, це підприємство приїхали захоплювати ті ж бандити, що захопили кондитерську фабрику "ЖЛ".
Але в Одеській області місцева влада і поліція втримали ситуацію в руках і не допустили силового сценарію, який рейдери провернули в Житомирі. Виходить, що з однією і тією ж рейдерською групою в Одесі впорались, а в Житомирі ні. Це і є красномовна оцінка роботи голови Житомирської області Машковського.
Мер та губернатор просто розвернулися і поїхали у власних справах, залишивши людей під дощем, в оточенні спецпризначенців і без роботи. Ті, хто повинен був їх захищати, не змогли або банально не захотіли цього зробити. Поліція так і не допустила колектив на їхні робочі місця. Цього разу рейдерське захоплення фактично здійснив керівник поліції Житомирщини Валерій Рудик за допомогою спецпризначенців (колишнього "Беркуту") із Дніпропетровська.
Замовник захоплення теж відомий – Сергій Пашинський. Його причетність зайвий раз доводить присутність Маркіяна Дмитрасевича, який фактично і віддавав накази Рудику та всім іншим поліцейським.
Усе це нагадує 20 роки минулого сторіччя, коли в кожному регіоні України між озброєними бандами точилась війна за міста і села. Тоді це закінчилось втратою українським народом своєї державності на довгі роки. Не слід забувати, що безвладдя і беззаконня – небезпечні для держави явища.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар