Боже помилував світ і Україну: в Єрусалимі зійшов благодатний вогонь

Тисячі вірян які з'їхалися в цей день до Єрусалима, нарешті радіють бо дочекалися Божого прощення. А святе місто вже передає у всі країни світу Благодатний вогонь, йдеться у сюжеті ТСН.
Щороку кожен православний з переживанням чекає - чи зійде вогонь. Бо є повір'я - у той рік, коли не зійде Благодатний вогонь, світ спіткає катастрофа. Тож і сьогодні люди з трепетом очікували, як ключник Храму Гроба Господнього відчинить двері і запустить перших щасливчиків. До слова, крім вірян сьогодні як ніколи було багато поліції навіть усередині храму. Силовики традиційно вміло розмістили людей. Без жодних інцидентів. А далі почалося справжнє видовище, яке з року в рік проходить за традиційним сценарієм. Спершу до Кувуклії - святої гробниці - урочистою ходою підійшли вірмени. Але вогонь так і не загорівся.  Далі Гробницю Господню оточили молоді араби. Вони поводилися наче футбольні фани, бо знають - за таку феєрію їм тут тільки вдячні. Адже за легендою, в один з років, коли арабській молоді заборонили бешкетувати в храмі, вогонь затримався на кілька днів. Відтоді їм можна робити тут все, що завгодно. А далі - знову була інтрига, але вже не символічна. Справді хвилюватися почали люди, коли довго не виходив на традиційну ходу Патріарх Єрусалиму Феофіл. Потім з'ясували причину - йому надто довго облаштовували охорону. Торік він без супроводу силовиків роздавав вогонь і тоді його ледве врятували од напливу людей, які хотіли саме з його рук запалити собі свічку. Зрештою патріарх Феофіл в одному підряснику увійшов до Кувуклії, і молився про сходження Благодатного вогню, всі свічки і світильники в храмі у цю мить були погашені.
За давнім церемоніалом, перед входом в Кувуклію шати патріарха і саму каплицю ретельно оглянули - чи нема там будь-яких засобів для штучного отримання вогню. Емоції, які заполонили храм після сходження вогню, не можна описати словами. Приїхали по святий вогонь і українці з усіх регіонів. Наші земляки уже котрий рік поспіль тут моляться не лише за себе, а й за мир в нашій країні. Навіть після декількох годин зі святого знамення довжелезним і тісним потоком продовжують іти до храму всі, хто приїхав до Єрусалиму, аби підпалити свою свічку від першоджерела, а частинка Благодатного вогню вже дісталася до Києва й від неї вже запалали мільйони свічок вірян, що завітали у православні храми столиці на урочистості з нагоди Великодня.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар