Тютюнові монополісти з "Мегаполісу" забули сплатити податки з 2,3 мільярдів

Як з'ясувалося днями, Державна фіскальна служба підозрює в ухиленні від сплати податків компанію "Мегаполіс", - скандального монополіста на ринку оптової дистрибуції сигарет, засновниками якої є російські збройові барони і українські чиновники. Зокрема, мова йде про використання конвертаційних корупційних схем із фіктивними підприємствами, завдяки чому держава недоотримала податків і зборів більше ніж на 2,3 млрд грн. Про це наразі повідомляється в рішенні Тернопільського міського районного суду, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Згідно з контекстом даного документу, слідчі з'ясували, що "Мегаполіс" продав фіктивним підприємствам за два останніх роки тютюнових виробів на 1,2 млрд грн. Слідство вважає, що це було зроблено для зниження акцизного податку, оскільки покупці сигарет в подальшому, за документами, реалізували не придбані у "Мегаполіс" сигарети, а "різні товарно-матеріальні цінності".
У судовому рішенні також зазначається, що "Мегаполіс" перерахував семи фіктивним підприємствам 1,1 млрд грн, оформивши це як поворотну матеріальну допомогу, щоб вивести кошти з компанії і таким чином уникнути оподаткування.
Впродовж 2014-2015 років загальний товарно-матеріальний обіг між "Мегаполіс" і 16 компаніями, які фігурують у справі, склав 2,35 млрд грн.
У житомирському офісі "Мегаполісу" слідчі вилучили чорну бухгалтерію, зокрема видаткові накладні, які оформлялися у двох примірниках і, на думку правоохоронців, однозначно вказують на приховування реального обсягу продажів.
Прийнявши до уваги матеріали слідства, суд дозволив ДФС вилучити документи про продажі і закупівлі "Мегаполісу", документи складського і податкового обліку та інші матеріальні носії інформації.
Нагадаємо, раніше в своєму розслідуванні українські ЗМІ писали, що компанія ТОВ ТК "Мегаполіс-Україна", яка є монополістом на тютюновому ринку України, спростовує прямий зв'язок із потужною російською корпорацією "Мегаполіс", співвласник якої є виробником зброї для Російських Збройних Сил.
"Компанія ДК "Мегаполіс" не є учасником або бенефіціаром "Мегаполіс-Україна". Кінцевими бенефіціарами "Мегаполіс-Україна" є чотири фізичні особи, двоє з яких є громадянами України, один - громадянин Ірландії і один - громадянин Великобританії", - відповіли в компанії на запит журналістів "Української правди" щодо власників.
За даними державного реєстру, директором "Мегаполіс-Україна" є громадянин Росії Левон Багдасарян, а її засновниками - аж шість кіпрських офшорів.
У той же час "Мегаполіс-Україна" відхрещується від несплати податків.
Торгівельна компанія "Мегаполіс-Україна", як зазначають її прес-офіцери у відповідь на появу відповідних закидів у ЗМІ, є однією з найбільших дистрибуційних компаній України, в своїй діяльності керується неухильним дотриманням чинного законодавства, є одним з найбільших платників податків країни.
У відповідності до цього повідомлення, в 2014 році компанія перерахувала до бюджетів різних рівнів 830 млн. грн, а в 2015 році - 1,5 млрд грн.
"Ми співпрацюємо з більш ніж 30 тис. контрагентів на території України. Всі вони є реальними суб'єктами господарювання, що підтверджено відповідними документами. При підписанні договору кожен контрагент надає всі необхідні реєстраційні документи, а також дозвільні документи для торгівлі тютюновими виробами", - йдеться в повідомленні.
Крім цього, як стверджують в компанії, "Мегаполіс-Україна" проводить додаткову перевірку фактичної наявності у контрагентів реальних точок продажів, а також місць зберігання тютюнової продукції.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар