Місія Європарламенту рекомендує закрити засідання погоджувальної ради для ЗМІ

Внутрішня реформа Верховної Ради України, що підготовлена спільно з Європейським парламентом, передбачає проведення погоджувальної ради в закритому для ЗМІ режимі. Про це йдеться в "дорожній карті" реформи парламенту, яку оприлюднив спікер ВРУ Володимир Гройсман на своїй сторінці у "Facebook".
"Реформа ВР буде відбуватися абсолютно прозоро. Я звернувся до Європарламенту з ініціативою і далі супроводжувати нас на шляху її впровадження", - написав Гройсман.
"Підхід до організації роботи Погоджувальної Ради з питань формування порядку денного роботи парламенту повинен бути переглянутий. Засідання Погоджувальної Ради повинні відбуватись у закритому для ЗМІ режимі", - йдеться в анотації документу.
Крім того, в "дорожній карті" пропонується переглянути систему голосування за "звичайні" закони з нинішніх мінімально необхідних 226 "за" на просту більшість від кількості нардепів, що прийшли до сесійної зали ВР.
"Процедури ухвалення законодавства у Верховній Раді слід переглянути з метою запровадження системи голосування за "звичайні" закони простою більшістю за умови наявності кворуму. Мінімальний кворум для ухвалення законів має бути встановлений увідповідності з міжнародними нормами. Вимога щодо абсолютної більшості голосів повинна бути збережена для ухвалення "особливих" законів виняткової важливості, перелік яких слід визначити з урахуванням міжнародної практики", - йдеться в документі.
Також в структурі Верховної Ради наступного скликання пропонується передбачити меншу кількість комітетів (орієнтовно 20), які повинні чітко співвідноситись зі сферами відповідальності міністерств.
Рекомендація (№48) пропонує надати право Голові ВРУ (або заступнику, що головує на пленарному засіданні) назвати та відсторонити від участі у пленарній сесії ВРУ депутатів за поведінку, яка має ознаки насильства або спрямована на зрив роботи ВРУ. Термін відсторонення залежатиме від ступеня серйозності порушення порядку.
Крім того, пропонується розглянути можливість запровадження фінансових стягнень з депутатів.
Нагадаємо, до VIII скликання Верховної Ради засідання погоджувальної ради депутатських фракцій, на яких формується тижневий порядок денний парламенту, відбувалися у закритому режимі. Лише в цьому скликанні почалася практика публікації стенограм цих засідань.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар