Революція, АТО, а мафія – безсмертна!

Оглядач сайту "Maidan.info" Андрій Вернигора поділився днями із виданням "UA-MediaInform" цікавими подробицями останніх подій навколо "тендерного пирога" МОЗу та регіональних управлінь охорони здоров'я.
Легенди про передачу закупівель міжнародним організаціям розраховані на піар і замилювання очей, оскільки основний шматок пирога у вигляді 45 млрд.грн. в бюджеті на 2016 рік передбачено у вигляді субвенції регіональним управлінням охорони здоров'я, в тому числі на закупівлю медикаментів, ліків, вакцин, обладнання та витратних матеріалів. Це далеко не крихти, які залишаються на закупівлі МОЗу (1,5 млрд.грн.) та міжнародним організаціям (2,2 млрд. грн.)
Мало хто звертає увагу, що більшість повноважень і коштів на закупівлю ліків, обладнання та витратних матеріалів, починаючи з 2014 року, передані в регіони, і торги на суми в мільйони гривень проводять прості районні лікарні по всій Україні.
Більш того, увагу громадськості залучено виключно до торгів МОЗ, в той час як в бюджеті на 2016 рік видатки на медицину розкладені в різні кошики в неймовірних обсягах:
- Національна академія медичних наук - 1,4 млрд. грн.;
- Держуправління справами - 510 млн. грн.;
- МВС - 1 млрд.грн.;
- Міноборони - 1,4 млрд.грн.;
- СБУ - 124 млн.грн.
Тільки за цими п'ятьма відомствам бюджет на медичні тендери в три рази перевищує весь "закупівельний" бюджет МОЗ.
Але все ж самі вершки з "тендерного бюджетного пирога", а це 45 млрд. грн., тихо осідають в регіонах, далеко від новостворених антикорупційних органів, що породжує тотальні розкрадання, дерибан і становлення нових схем “розпиловки” бюджетних коштів.
У той час, як зв'язка Ложкін-Загорій розставляла своїх людей на ключові пости в Міністерстві охорони здоров'я, Державній службі лікарських засобів, Державному експертному центрі, намагаючись монополізувати фармацевтичний ринок і ринок медичного обладнання на центральному рівні, більш далекоглядні, хитрі і спритні чиновники та бізнесмени вже щосили обробляли керівників регіонів - губернаторів, мерів, глав районних, міських та обласних державних адміністрацій, депутатів місцевого рівня.
Сьогодні понад 80% закупівель здійснюються через регіональні управління охорони здоров'я - тобто безпосередньо по вертикалі губернаторів. А губернатори - це зона відповідальності першого заступника Глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука. Не дарма Ковальчука називали спочатку сірим кардиналом Кличко, а зараз сірим кардиналом Банковій. Цей чиновник зовсім не публічний, але його вплив на те, що відбувається в регіонах України за своїми масштабами чи не більше, ніж вплив прем'єра.
Найбільший шматок закупівель поза сферою МОЗ (нагадаємо, що там залишилося всього 1,5 млрд. грн.) перейшов під 100% управління першого заступника Глави Адміністрації Президента Віталія Ковальчука.
Саме Ковальчуку в АП підкоряються ключові департаменти адміністрації, які погоджують з ним особисто кожного претендента на посаду в будь-якому департаменті кожної з адміністрацій.
Крім того, всередині депутатської фракції БПП у Верховній Раді знаходяться щонайменше 15 нардепів, орієнтованих виключно на Ковальчука.
Ключовою ланкою, що здійснює найделікатніші доручення Ковальчука є колишній депутат Київської міської ради, 35-річний Олексій Володимирович Давиденко.
Давиденко став депутатом Київського міської ради від Батьківщини в 2008 році та засідав там до 2014 року, встиг за цей час змінити чотири партії та ще більше покровителів.
Давиденко ретельно відслідковує та фільтрує інформацію про себе в ЗМІ, оскільки має вкрай сумнівну репутацію, що безпосередньо пов'язано з його частими політичними "перебіжками".
В теперішній час Давиденко переметнувся на бік Віталія Ковальчука, втерся до нього в довіру і сьогодні у нього є вільний доступ до Ковальчука.
Олексій Давиденко вже настільки зумів скористатися своїм становищем "рішали" в схемі Ковальчук-постачальники-регіони, що, вже став доларовим мільйонером і співвласником найбільшої в Україні мережі магазинів "Медтехніка", включаючи недавно відкритий на Столичному шосе в Києві.
Розмах, з яким будувався і сьогодні працює магазин на "Cтоличці" (по дорозі в елітну Конча-Заспу) вражає уяву. Давиденко витратив на зведення магазину, за найскромнішими оцінками, не менше 1 млн. доларів США.
А на сайті "Медтехники" вказані адреси цілих 12 таких магазинів (це тільки в Києві), причому майже всі вони відкриті при міських лікарнях, що просто неможливо без протекції та підтримки “згори”.
По місту Давиденко він пересувається на джипі БМВ чорного кольору, а такий же джип, але вже білого кольору його супроводжує.
Крім того, в одному з елітних куточків Конча-Заспи почалося будівництво відразу двох особняків на території площею в 1,3 гектара. Один (на території гектара) будує Ковальчук, а другий (на 30 сотках) споруджує Давиденко.
Але повернемося до більш масштабних схемах діяльності Олексія Володимировича.
Коли після Революції гідності Ковальчук, як Голова Центрального виконкому партії УДАР, зробив ставку на Порошенко і буквально за спиною у Віталія Кличка “об'єднав” УДАР з БПП, Кличко був настільки злий, що не допустив до виборів до Київської міської ради майже жодної людини Ковальчука.
Так за бортом залишився і Давиденко, який, використовуючи вроджену хитрість і чуття, швидко переметнувся до табору Ковальчука, ставши його підручним у вирішенні бізнес-питань у сфері медицини.
Зараз перед Давиденко відкриті двері будь-якої адміністрації по вертикалі Президента, від районної до обласної, де він вибудовує схеми, про які нам стало відомо від дистриб'юторів лікарських засобів та медичного обладнання, а також від представників регіональних управлінь охорони здоров'я.
Останнім, через губернаторів доведена чітка і беззаперечна команда - при виборі постачальників ліків, вакцин, обладнання та витратних матеріалів погоджувати всі позиції (від номенклатури до ціни) з Олексієм Давиденко.
Ось де робота для ГПУ, СБУ і новоствореного НАБУ!
Зараз же все активніше йдуть розмови про призначення Ковальчука першим-віце-прем'єром в уряд Яценюка, але єдиною умовою Ковальчука є підпорядкування йому саме соціальної сфери, зокрема МОЗ, Мінрегіонбуду та Мінсоцполітики.
У цьому випадку він отримає вже формальний адмінресурс, який гарантує йому вплив на розподіл ресурсів не тільки на регіональному, а й на всеукраїнському рівні.
Відомо, що Яценюк був категорично проти присутності Ковальчука в Кабміні, оскільки прекрасно обізнаний про його основні риси характеру: жадібність, нахабство і безпринципність.
Але Яценюк в останній момент таки дав добро на призначення Ковальчука своїм першим заступником, в обмін на це люди Ковальчука, а це фактично вся група УДАРу всередині БПП, не дала жодного голосу за відставку Уряду.
Джерела підтверджують, що Ковальчук вже пролобіював своєму протеже Олексію Давиденко “прохідний” округ в Києві від БПП, або ж гарантоване прохідне місце в списку партії на можливих парламентських виборах.
Системність, неквапливість і нарощування впливу вказують на глобальне переформатування медичного ринку України на користь групи Ковальчука-Давиденко, під крилом яких вже сформувався пул лояльних бізнесменів від медицини, які, як показує практика, при будь-якій владі знаходять собі покровителів і продовжують удосконалювати свої схеми по розкраданню країни.
Через два роки після Революції Гідності змінилася не система, а лише особи, яким заносять "кеш" і які, як ляльководи, непомітно керують державними грошовими потоками на свою користь.
Все це загрожує серйозними проблемами вже для нової влади, яка втрачає контроль над своїм оточенням, яке, в свою чергу, втрачає контроль над своїми апетитами.
Історія України неодноразово демонструвала, що політики не вічні, а Революції можуть знести навіть найстійкіші режими.
Мораль в тому, що руйнуються режими, політики тікають, а мафія залишається безсмертною.
Але в новій Україні, після пролитої крові тисяч людей як на майдані, так і в зоні АТО, не місце мафії і не місце заробіткам в буквальному сенсі “на крові”...

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар