Яценюк: після мого Кабміну олігархів уже немає

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк переконує, що його уряд суттєво послабив олігархів. Про це він сказав в інтерв’ю українським телеканалам ввечері у п’ятницю. За його словами, "після цього Кабміну олігархів не залишилось", передає "Українська правда".
"Що олігархи отримали за останні два роки? Вони не отримали можливості приватизувати жоден об’єкт в Україні, як це було раніше. Ви пригадуєте, як це було раніше: домовилися, олігархічна змова, уже визначена ціна і ти стаєш щасливим власником державної власності", - зазначив він.
"Державні збагачувальні компанії, низка інших індустріальних компаній були в так званій оренді на десятки років, повернуті назад в державну власність. По газу - всі ці вампіри, які сиділи на газових контрактах знищені. Тепер прямі контракти між Україною і ЄС", - похвалився Яценюк.
Він також наголосив, що уряду вдалося підняти податки на "на найбільш олігархічні види бізнесу – руда, газ, нафта".
Яценюк також запевнив, що в уряді немає жодного представника від олігархічних груп.
"В уряді немає жодного представника ні одної бізнес-групи. Вплив олігархів на Кабмін суттєво ослаб. Він існує, це правда, але це не те, що було раніше", - додав він.
"Скажіть, чи задоволені олігархи за останні два роки такою діяльністю уряду? Я скажу, що вони отримали – вони не отримали нічого", - сказав Яценюк.
Як відомо, протягом року було опубліковано кілька розслідувань, які свідчать про те, що Яценюк захищає інтереси Коломойського і Ахметова.
Провал голосування за відставку уряду низка депутатів назвали результатом змови олігархів - Ріната Ахметова, Ігоря Коломойського та Сергія Льовочкіна - з одного боку. І Петра Порошенка та Арсенія Яценюка - з іншого боку.
Разом із тим, Арсеній Яценюк наголосив, що суми, яка в держбюджеті 2016 року закладена на оборону, вистачило б для підняття мінімальної зарплати втричі. Він нагадав, що в цьому році на оборону буде витрачено 5% ВВП, тобто 113 млрд гривень.
"Ви знаєте, якщо б витратити 113 млрд гривень на підвищення соціальних стандартів, знаєте, наскільки можна було б підвищити мінімальну заробітну плату? Втричі. Втричі!" – сказав він.
При цьому Яценюк заявив, що витрати на нацбезпеку і оборону є необхідними і нагадав, що грошове забезпечення війська збільшено вдвічі.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар