Соскін: Всі мої спроби навернути Кравчука і Кучму на шлях ринкових трансформацій завершувались крахом

Кравчук і Кучма не захотіли піти шляхом ринкових капіталістичних трансформацій. Про це в ефірі ТРК Ера розповів політолог Олег Соскін.
“Я був радником у Кравчука і двічі у Кучми — коли той був прем'єр-міністром і президентом. І всі мої спроби домогтися трансформацій в рамках капіталістичного європейського шляху завжди завершувалися крахом. І мені доводилося йти, при чому зі скандалами. Тому що не може ніяк правляча верства перейти в нормальну модель, у нас побудована держава стаціонарного бандита. Це не я придумав. Нобелівські лауреати так аналізують ситуацію, коли влада захоплена якимись кланово-олігархічними угрупуваннями. У нас зараз класична олігополія. При Януковичі була монополія, а зараз олігополія”, - зазначив Олег Соскін.
Крім того, Олег Соскін наполягає, що у разі, якщо Гонтарєва не може забезпечити стабільність гривні, її треба звільнити, як ми б звільнили сантехніка, який не вміє полагодити унітаз.
“Якби ми були власниками якогось приміщення, і раптом у ньому зламався унітаз і нам треба було найняти сантехніка. А сантехнік би нам почав,як Гонтарєва, пояснювати, що у нього деталей немає, що у нього трубка полетіла, що не така вода тече, що б ми з ним зробили? Те ж саме треба робити з Гонтарєвою, яка просто бреше. Яка різниця між сантехніком, прибиральницею і Гонтарєвою? Ніякої. Я одразу про це казав, як тільки її призначали, коли величезний скандал був у Верховній Раді, коли фракція Батьківщини не хотіла голосувати, і їм “викрутили руки”, - розповів Олег Соскін.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар