СКАНДАЛ: СБУ в Одесі повправлялося у вимаганні хабара в єпископа УПЦ МП

Під вартою опинився полковник, заступник начальника головного відділу захисту національної державності УСБУ в Одеській області. Зокрема, вказаний офіцер спецслужби вимагав у священнослужителя $50000 за мовчання про деталі його особистого життя. Про це стало відомо з рішення апеляційного суду Одеської області від 23 грудня 2015 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.
Виходячи з матеріалів досудового слідства, полковнику стали відомі "деякі особисті обставини життя і церковної служби єпископа", вікарія Одеської єпархії УПЦ МП, намісника Свято-Іверського чоловічого Одеського монастиря Діодора.
Разом зі своїм заступником, полковник вимагав від єпископа $50000 за збереження таємниці і знищення компрометуючих матеріалів. А в разі несплати - погрожував надати інформації розголосу та ініціювати кримінальне переслідування.
Єпископ передав полковнику необхідну суму, і вже на наступний день тому висунули підозру в правопорушенні за ст. 368 ч.4 КК України. Мірою запобіжного заходу суд обрав ув'язнення на два місяці із заставою в два мільйони грн.
В апеляційній скарзі підозрюваний просив обрати іншу міру, не пов'язану з арештом, і зменшити суму застави, оскільки, згідно з довідкою про доходи самого полковника і його дружини, така сума є для них непомірною.
Однак, враховуючи особливо тяжкий ступінь злочину, а так само те, що підозрюваний все ще має доступ до службових документів, знищення яких може перешкодити розслідуванню, суд у задоволенні скарги відмовив.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар