На який максимум може розраховувати Путін на Донбасі

Максимум, на який може зараз розраховувати на Донбасі президент Росії Володимир Путін, - заморожування конфлікту і поділ території зони АТО по лінії зіткнення українських військових і бойовиків ДНР-ЛНР. Таку думку висловив у статті для «Апострофа» російський політолог Дмитро Орєшкін, передає Facenews.
Говорячи про прес-конференції президента РФ, де той визнав присутність своїх військових на Донбасі, експерт зауважив: «Між рядків не було таких роздратованих і агресивних інтонацій, які дозволяли б думати, що Путін має намір вирішувати донбаські проблеми військовим шляхом. І тут навіть не так важливо, що він говорив або не говорив, як аналіз реальних ресурсів.
Мені здається, у Росії зараз немає ні військових, ні економічних, ні політичних, ні дипломатичних ресурсів, щоб почати серйозну військову операцію. Цих ресурсів зараз вистачає хіба що для того, щоб нагнітати там ситуацію. Це означає, що лінія поділу відбулася. І ніяких танкових клинів і великокаліберних знарядь масштабно вони там запустити не можуть. І не збираються ».
«Ситуація зараз приблизно така ж, як у Північній Кореї. Ніби як офіційної угоди про світі немає, взаємного визнання теж немає, але є де-факто лінія розділу і дві самостійні держави, які розвиваються в діаметрально протилежних напрямках. Північний Кіпр, Нагорний Карабах, Південна Осетія і Абхазія - скрізь все приблизно те ж саме. Де-юре немає таких держав, ніхто їх не визнає, але де-факто вони шукають від російського бюджету коштів і підтримки. Ніякого економічного розвитку і перспектив попереду бути не може, зате є що відбулося розділення.
Таке заморожування конфлікту - це максимум, на що може розраховувати зараз Путін. Для того, щоб заважати Україні розвиватися, щоб звідти здійснювати провокації, диверсійні вилазки. Все це можливо, і немає сумнівів, що буде, але великомасштабних військових дій, у всякому разі, в найближчій перспективі, я не бачу », - додав Орєшкін.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар