Подвійні стандарти Квіташвілі чи прихована корупція в МОЗі?

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі назвав основні переваги системи міжнародних закупівель лікарських засобів та медичних виробів, про це він розповів під час засідання Кабміну.
"По-перше, це питання ціна-якість, ЮНІСЕФ закуповує ліки, вакцини більше ніж для 100 країн світу. У них є кваліфіковані виробники, одні із найкращих в світі. І ціна для ЮНІСЕФ менша, так як закуповуються ліки оптом для багатьох країн. Ніяка компанія не зможе конкурувати з ними", - сказав Квіташвілі.
За його словами друга перевага, це - терміни постачання лікарських засобів.
"Якщо раніше, ми не знали що і коли прийде, чекали на квітень, а отримували в червні, то  зараз все точно, все відомо", - додав міністр.
А тепер, як кажуть, по суті.
За період з 13 по 22 жовтня 2015 року за результатами проведених процедур закупівлі Міністерство охорони здоров'я України уклало низку договорів про закупівлю препаратів за державні кошти за 4 напрямами.
Але закупівлі відбулися абсолютно не через міжнародну організацію ЮНІСЕФ, про переваги співробітництва з якою наголошує міністр Квіташвілі.
Зокрема, укладені у жовтні 2015 року угоди на постачання лікарських засобів передбачають їх придбання через сумнозвісну  компанію ТОВ “Людмила Фарм”, яка обгрунтовано асоціюється з колишнім міністром охорони здоров’я Богатирьовою та її сином.
За укладеними угодами, ТОВ “Людмила Фарм” отримала право на постачання медичних препаратів на загальну суму близько 100 млн. гривень. Таким чином приватна компанія, наближена до Богатирьової отримає близько 10-15 млн. гривень прибутку на ровному місці – виключно на перепродажу цих препаратів (придбали у виробника -  перепродали державі Україна, але вже дорожче, як у Ільфа і Петрова), і це якщо надбавка вартості складатиме 10-15 %, в чому я особисто сумніваюся. Немає в фармацевтичній сфері зараз таких відсотків, починається все від 50 %.
Якщо ж припустити, що до обгрунтованої надбавки вартості в розмірі 10-15 % керівництво ТОВ “Людмила Фарм” додало спекулятивну складову (безпідставне завищення вартості) в розмірі ще близько 40-50 % (воно ж теж хоче гарно жити, та й адвокатів Богатирьової потрібно утримувати, в суди та Генеральну прокуратуру “заносити” і т.д.), то й виходить, що ФАКТИЧНО лише половина виділених з бюджету коштів будуть використані за призначенням, для придбання лікарських засобів.
Таким чином, на 100 млн. гривень через ТОВ “Людмила Фарм” придбали стільки медичних преператів, скільки можна було б придбати через ЮНІСЕФ за 50 млн. гривень.
При цьому, приватна компанія “випилює” собі з бюджету декілька десятків мільйонів гривень платників податків, а українці, які мають право на отримання медичних препаратів за рахунок держави отримують приблизно в два рази меншу кількість ліків.
Міністр Квіташвілі каже одне, а робить зовсім інше… чи дозволяє за своєю спиною комусь робити інше…

Людина Розумна, "Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар