Капранов: у нас вбивають “хохлів” і ми стаємо українцями

Українцям  доводиться долати складнощі, щоб ставати сильнішими. Випробування, які звалилися на Україну після перемоги Революції Гідності, у вигляді боротьби за територіальну цілісність, складностей в економіці, які викликали падіння рівня життя і розчарування в новій владі країни, все це працює на те, що українці стають політичною нацією. Про це заявив київський письменник і видавець Віталій Капранов.
За його словами, темпами змін, які відбуваються в країні, ніхто не може бути задоволений. Ситуація складається таким чином, що українське суспільство змушене дорослішати і розуміти необхідність відмови від колишніх стандартів життя в країні. “У нас як і раніше все дуже погано у внутрішніх змінах, тобто в економічних, соціальних, структурних реформах. На жаль, нічого такого знакового в цих сферах за минулий рік не відбулося. Але якщо говорити про зовнішню політику, про те, до чого нас зобов’язує війна, – тут ми досягли успіхів. Можливо, це взагалі характерно для українців”, – сказав письменник. “У нас кажуть: щоб з “хохла” зробити українця, треба його бити. От сьогодні це і відбувається – в нас вбивають “хохлів “, і ми потрошку стаємо українцями. Там, де нас б’ють, ми збираємося з силами, будуємо армію, захищаємося. А там, де нас поки бити перестали – міліція вуха поприжить і особливо нас не щемить, суди нас стали боятися, всі судді пішли у відпустки, – руху немає. Раз не коле, ми й не чешемся. Звичайно, за це потім доведеться платити, але такий український національний характер”, – підкреслив Капранов.
Нагадаємо, що днями брати Капранови різко засудили заборону 38 російських книжок.
"По-перше, це неефективно", - пояснюють видавці, адже в Росії видається понад 100 тисяч назв на рік.
"Заборонити 38 - це все одно що замість вести бойові дії оголосити Стрєлкова персоною нон грата, і все. По-друге, це незаконно. В Україні немає законного механізму заборони ввезення книжок... А коли державний орган ухвалює незаконні та неефективні заходи, значить за цим є інтереси",- йдеться у коментарі Капранових.
Перший, на їх думку, інтерес - дискредитувати саму ідею інформаційної війни з Росією та обмежень на її книжки. Другий інтерес - дискредитувати конкретних персон в Уряді, наприклад віце-прем’єра. Третій інтерес - це інтерес російських видавців та імпортерів, які мають 90% українського ринку.
Що було насправді, за версією братів Капранових?
"Насправді ми на Міжвідомчій комісії розробили постанову про автоматичне ліцензування ввезення книжкової продукції. Чому автоматичне - бо воно найпростіше, чому ліцензування - бо це єдиний законний механізм контролю над імпортом.
Держтелерадіо, яке давно відомо своєю корупцією взяло документ на опрацювання, і в результаті видало список з 38 заборонених. Все", - наголосили видавці
"Це - саботаж під час інформаційної та збройної війни. Це - корупція в інтересах російських видавців", - резюмували вони.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар