Про боротьбу з корупцією. Чому не дослухатися іноземного досвіду?

А може замість міністрів-іноземців почнемо таки переймати іноземний досвід? Ось, знайшов цікавий метод, який можна спробувати застосувати у боротьбі з корупцією.
У стародавньому Китаї одним з найлегших видів покарання було одягання на шию “канги” - дошки, розміром близько 100х100 см.
Вона позбавляла засудженого можливості самостійно їсти та пити (дошка заважала підносити руки до рота), спати можна було тільки сидячи або стоячи. До дошки чіпляли аркуш паперу з детальним описом злочинів, які скоїла людина.
Кожного ранку засуджених виводили в людні місця, де вони піддавалися осуду та глузуванню з боку оточуючих, кожний бажаючий міг ознайомитися зі змістом скоєних злочинів, а також поспілкуватися з засудженим. При цьому життя засудженого цілком залежало від ставлення до нього суспільства – якщо серед оточуючих не знаходилося співчуття та бажання його підгодувати, він помирав від спраги та голоду, так як термін носіння “канги” встановлювався близько 2…3-х місяців.
Як на мене, це досить справедливий, демократичний та ефективний метод. До того, ж він може стати механізмом поступового очищення влади – тобто засобом люстрації, яку ніхто не в змозі провести по-людськи.
Справедливий - тому що доля засудженого залежить безпосередньо від суспільства, яке корупціонер обкрадав, а не від судді, з яким корупціонер поділився награбованим.
Демократичний - тому що саме покарання та умови його відбування носять відкритий характер, існує можливість проведення діалогу між сторонами конфлікту (корупціонером та громадськістю), корупціонер має право довести свою невинуватість та відбути призначений термін покарання з комфортом – перетравлюючи рябчиків з ананасами та чорнослив у шоколаді, якими його забезпечить розчулене трагічною та важкою долею держслужбовця суспільство.
Ефективний – тому, що високопосадовці як вогня бояться спілкування з народом на рівних умовах, тому навряд чи в другий раз виникне бажання на декілька місяців перенестися зі свого теплого, комфортного та ситого світу у світ реальний – голодний, босий та холодний, отже кожен з потенційних корупціонерів почне кумекати – чи варто воно того?
P.S. Цікаво, а якби запровадили - що сталося б з затриманим головою ДСНС, брильянтовими прокурорами та головою Апеляційного суду м. Києва?

Людина Розумна, для видання "Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар