Задоволена неправомірна вигода для чиновника - ганьба для держави

Багато гучних висловів лунає сьогодні навколо боротьби із корупцією, особливо від тих, хто так чи інше із нею пов'язаний, проте, реальними справами, що призвели б до певних позитивних зрушень у запровадженні суцільного та абсолютно нетолерантного ставлення до цих явищ по всій країні, нажаль не так багато.
Разом із ти, робота правоохоронців на даному напрямку не припиняється ні на мить. Так, співробітники Служби безпеки України спільно з працівниками органів внутрішніх справ припинили протиправну діяльність керівника одного з навчальних закладів Львівщини. Освітянин вимагав гроші у батьків абітурієнта за сприяння у вступі до вишу. Правоохоронці затримали зловмисника «на гарячому», коли той отримав 500 доларів США за обіцяну «послугу».
Відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Тим часом, в Одеській області співробітники спецслужби, спільно з військовою прокуратурою Білгород-Дністровського гарнізону та внутрішньою безпекою ДПСУ, припинили протиправну діяльність групи хабарників з різних відомств.
Співробітники СБУ затримали «на гарячому» військовослужбовця Одеського прикордонного загону ДПСУ, посадовців одного з територіальних відділів держрибінспекції Західно-Чорноморського басейнового управління охорони, використання та відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства і державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Чорного моря під час отримання хабара у сумі 60 тисячі гривень, які вони вимагали та одержали від рибалок за не створення перешкод у рибальстві. За матеріалами СБУ розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.368 КК України (одержання неправомірної вигоди), тривають невідкладні слідчі заходи.
Як повідомлялося раніше в Одеській області співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою також припинили протиправну діяльність керівника Балтського сектора Державної міграційної служби. Посадовця затримано «на гарячому» під час одержання чотирьох тисяч гривень, які вона вимагала від мешканця Балти за оформлення паспорта громадянина України.
А на Житомирщині, також спільно з військовою прокуратурою та міліцією, спецслужбісти затримали на хабарі офіцера Бердичівського військкомату та його спільника. Встановлено, що майор військкомату за попередньою змовою зі своїм знайомим пропонували військовозобов’язаним за винагороду вирішити питання щодо непризову на військову службу. Зловмисники обіцяли знищити документи призовників, що зберігалися у військовій установі. У випадку відмови від їхньої пропозиції погрожували направити новомобілізованих для проходження служби до району проведення Антитерористичної операції. 24 липня у м. Бердичеві хабарники були затримані «на гарячому» одразу після одержання ними 5 тисяч гривень.
Наразі в рамках кримінального провадження за ч.3 ст.368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України тривають процесуальні та слідчі дії. Затримані перебувають під вартою в ізоляторі тимчасового тримання УМВС України в Житомирській області.
Слід нагадати, що днями заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе, коментуючи різні інсинуації навколо  спецслужби та її керівництва, що останім часом поширилися в мас-медіа, охарактеризував керівника СБУ Василя Грицака, як свого головного союзника у боротьбі з тотальною корупцією у державних структурах, у чесності якого він не сумнівається.
"Він пробув у зоні АТО півтора року і тепер сам по-іншому дивиться на Україну. І якось мені сказав: "Давіде, я за тобою піду до кінця", - поділився Сакварелідзе із журналістами журналу "Фокус".

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар