Грицак: ніхто безкарно не ходитиме з важким озброєнням в мирних українських містах

Служба безпеки України спільно з прокуратурою перекрила канал постачання зброї з району проведення антитерористичної операції, який організували троє сумчан. Серед них – міліціонер та раніше засуджений.
Під час затримання членів угруповання у Сумській області співробітники СБ України вилучили дев’ять гранат та реактивний гранатомет. Організатора каналу постачання зброї було затримано в Донецькій області.
Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.263 (незаконний обіг зброї), ч.1 ст.14, ч.1 ст.258 (підготовка до вчинення терористичного акту) та ч.1 ст.201 (контрабанда) Кримінального кодексу України. Триває слідство.
Як наголошує Голова Служби безпеки України Василь Грицак, спецслужба продовжує боротьбу з протиправним переміщенням зброї із району проведення антитерористичної операції. «Ніхто безкарно не ходитиме з важким озброєнням в мирних українських містах», - підкреслив він.
Нагадаємо, що сховище зі зброєю та боєприпасами виявила 11 липня Служба безпеки України у селищі Знаменівка Новомосковського району Дніпропетровської області. Із замаскованої під купу побутового сміття схованки СБУ вилучила два гранатомети «РПГ-22», автомат Калашникова, набої калібру 5,45 мм, шість гранат «Ф-1» та «РГД-5». Відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України.
Співробітники СБУ встановлюють походження зброї та ймовірність використання її для вчинення диверсій терористичною групою, членів якої затримано у грудні 2014 року. На даний час їм повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.263, ч.2 ст.258 та ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України.
Слід, на нашу думку, збагнути, що будь-яка зброя в країні повинна мати відповідального власника згідно норм вже впровадженої дозвільної системи МВС України, не дивлячись на всі її недоліки й корумпованість окремих працівників, адже сама по собі вогнепальна та спеціальна стрілецька зброя - не загроза для суспільства, а ця система, хоч в якійсь мірі, є способом ідентифікації та інвентаризації сотень тисяч різноманітних зразків від мініатюрних "іменних" та малокаліберних спортивних пістолетів до потужних мисливських й спеціальних карабінів, не кажучи вже про суто військове озброєння. Це зовсім не означає, що нічого не потрібно змінювати, проте, законослухняність починається не з балачок про спроби внести зміни до існуючих законів, у т.ч. про зброю, а з неухильного дотримання існуючих норм і правил, адже, тільки це може бути реальною запорукою вашої особистої безпеки. Порівняна нескладність здобуття "трофея", який за прадавнім заповітом, - "Бог створив людей, а лише Кольт зробив їх рівними", - ще зовсім не означає, що саме Вам "добрим словом і револьвером" можна буде добитися значно більшого, ніж просто "добрим словом".

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Дописати коментар