Схема неповернення кредитів або як меблева імперія "кидає" банки

У той час як депутати відкликають свої підписи від закону про реструктуризацію валютних кредитів, а кредитний майдан завмер в очікуванні вирішення своєї долі, великий бізнес не очікує. Корпорації знайшли інший спосіб розв'язання проблемних позик, ніж громадяни. Вони взагалі не збиралися і не збираються віддавати борги ні за яким курсом. Пані Яресько оцінила збитки держави в 95 мільярдів гривень, якщо набере чинності закон, зобов'язуючий держава компенсувати банкам втрати. А цікаво, вважав чи хтось збитки, які понесла банківська система в результаті діяльності фінансових комбінаторів від великого бізнесу.
Одними з таких фінансових комбінаторів і неплатників є група меблевих компаній братів Свірських і Романовського, які відомі під назвами ПП «Євро-Альянс», «Альянс-Інвест» і «Меблевий альянс».
У 2004-2009 рр. дані компанії взяли кредити в Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк і Банку Форум на суму понад 150 млн. грн. Коли підійшли терміни закінчення дії кредитних угод, власники групи Олег Романовський, Віталій та Олександр Свирскі вирішили влаштувати своєму бізнесу «кредитні канікули». Для цього в 2009 р було створено ТОВ «ЛН-Інвест груп», на яке переведено основне майно боржників: 14 об'єктів нерухомості (магазини «Ліга-Нова», а також комерційна нерухомість в Одесі, в Аркадійський палаці). Ще шість об'єктів було передано пов'язаним із засновниками меблевої групи особам. У результаті до кінця 2009 р у підприємств-боржників залишилося тільки перебуває в банківській іпотеці майно. За позбавленням від ліквідних активів послідувала і зміна їх прописки - вони «переїхали» з Києва до Харкова, хоча сталася ця операція тільки на папері, а фактично НП зі своїм керівництвом залишилися в столиці.
На новому місці реєстрації відразу ж була запущена популярна серед багатьох боржників схема самобанкрутства. Для цього в Харківській області у грудні 2009 р було зареєстровано ТОВ «Колекторська бюро« покараю борги », яке через тиждень після свого створення емітувало і передало Ігорю Гайовому (зараз директор« ЛН-Інвест груп ») векселя на загальну суму 218 млн. грн ., зобов'язання по оплаті яких взяла на себе вищезгадана трійка НП. Як утворився цей вкрай сумнівний борг, достовірно невідомо, з чого можна зробити припущення, що ця комбінація замислювалася для штучного нарощування кредиторської заборгованості перед «спорідненими» структурами. Тим більше що це дозволило з початку 2010 р трьом ПП одночасно подати до Харківського госпсуд заяви про власне банкрутство, а що з'явилися у них з нізвідки астрономічні борги звели до мінімуму можливість появи в комітеті кредиторів боржників представників банків. Це чітко простежується на прикладі банкрутства ПП «Альянс-Інвест» та ПП «Євро-Альянс», до комітету кредиторів яких не потрапили представники жодного фінустанови.
«Зараз за фактом привласнення кредитних ресурсів в особливо великому розмірі проти власників меблевої групи порушено кримінальну справу» - про це повідомив редакції Анатолій Родзинський - голова всеукраїнської громадської організації «Українська палата арбітражних керуючих» і директор Консультаційного центру з питань банкрутства. Анатолій Родзинський стверджує, що в силу своєї професії дуже добре обізнаний в схемах, завдяки яким боржники через банкрутство можуть не платити банкам і не віддавати заставне майно. Саме таку схему намагаються реалізувати власники меблевої групи, заявивши про банкрутство своїх підприємств. Захищаючи інтереси банківських установ, які видали меблевим компаніям багатомільйонні кредити і намагаються повернути свої гроші у процедурі банкрутства, Анатолій Родзинський зазначає, що боржники вдаються до всіляких хитрощів, щоб «розчинити» свої борги і не платити банкам. Завдяки махінаціям з векселями вони створили фіктивний борг, що перевищує реальний, в результаті чого реальні кредитори залишаються ні з чим, а заставне майно за безцінь виводиться на споріднені структури. Однак, і в такий явно програшній ситуації був знайдений спосіб допомогти сумлінним кредиторам захистити свої інтереси, зламавши чітко продуману і організовану схему шахраїв. Природно, це дуже не сподобалося власникам меблевої бізнес імперії і призвело до появи в ЗМІ різних істеричних матеріалів про нібито рейдерське захоплення їхніх підприємств. Звучить, звичайно, абсурдно, адже підприємства самі оголосили про своє банкрутство, що передбачає проведення відповідних процедур, розпродаж активів і т.д.
Свирские і Романовський, не бажаючи миритися з тим, що справи про банкрутство їхніх підприємств почали розглядати по закону, а не так як вони хотіли, вирішили діяти іншими способами - створити в ЗМІ образ «жертв», яких обкрадають представники «сім'ї».
Слід погодитися, що після Революції Переваги образ був підібраний бездоганно. Коментуючи дану ситуацію, Анатолій Родзинський зазначив, що з метою чинення тиску на суд, власники меблевої групи намагаються зобразити із себе мучеників режиму Януковича, будучи насправді шахраями, які вирішили безкарно кинути банки на мільйони гривень.
Однак махінатори не врахували, що суди розглядають справи на підставі закону, а не на підставі громадської думки, до того ж штучно нав'язаного. Саме тому в одній зі справ Вищий господарський суд України вже прийшов до висновку про незаконність угод з видачі векселів, на підставі яких була сформована штучна кредиторська заборгованість (справа №922 / 5093/14). Таким чином, одна з колегій суддів Вищого госпсуду вже беззастережно підтвердила нереальність і фіктивність кредиторських вимог, заявлених штучним кредитором.
Тим не менш, злодюжки-псевдожертви не дрімають і намагалися будь-якою ціною переломити хід судових розглядів, використовуючи в тому числі вплив колишніх нардепів регіоналів, які чинили тиск на суддів.
В результаті такої нечесної гри, все частіше починають проскакувати дивні судові рішення, коли суд вищої інстанції раптом раптово припиняє провадження у справі з якихось надуманих підстав, не розбираючись по суті справи.
Підсумовуючи, слід зазначити, що скільки б не скаржилися власники меблевих компаній, що їх захоплюють, гроші вони все-таки повинні повернути справжнім кредиторам, як це і належить, якщо слідувати букві закону, а не букві розповсюджуваних ними журналістських замовних матеріалів.

"Виборча Україна"
Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар