Луценко: Донбас не можна так прокормити

Фінансово забезпечити захоплену частину Донецької та Луганської областей окупанти не зможуть. І це зрештою призведе до того, що вони складуть зброю, а українська влада відновить повноцінний контроль над цими територіями й забезпечить їх фінансування. Таку думку висловив керівник парламентської фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрій Луценко в ефірі телеканалу «112».
«Я пропоную доповнити закон і бюджетною самостійністю. Що це означає? Нам потрібне вугілля? Так. Нам потрібний кокс? Нам потрібний метал? Ми їх купуємо у підприємств, які, до речі, платять податки на території України. Так ось, всі зароблені гроші ця територія має використовувати на відновлення будинків, які вони зруйнували; доріг, які вони розбомбили… Якщо вони залишаються частиною України з особливим порядком самоврядування, вони можуть отримати всі кошти… Нам не треба Ваших податків. Ви ж казали, що Донбас годує Україну – себе прогодуйте. Відновіть будинки, дороги, заплатіть зарплати, пенсії.
Ідея Путіна – щоб ми це все робили. Щоб ми їх годували. Ні, цього не буде. Само про це йдеться в законі про особливий порядок самоврядування
Якщо терористи не складуть зброю і не вийдуть за межі державного кордону, то годувати себе вони будуть самі. Якщо вони не будуть здатні себе прогодувати – відбудувати будинки, заплатити за газ, електроенергію, заплатити бюджетникам, за ліки тощо – на коліна, панове терористи, туди зайдуть українські війська, закриють зовнішній кордон і тоді все це будувати-відновлювати будемо ми. Якщо ні – хай ця частина живе в «карантині». Я називаю це карантином. Доки вони не усвідомлять, що в Україні треба жити по спільним законам, вони будуть пробувати жити самостійно. В рамках територіально єдиної держави. Якщо не зможуть – а я впевнений, що не зможуть, тоді здадуться і тоді все закінчиться», - зазначив Ю. Луценко.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар