Жеваго перекредитувався в шість разів більше норми?

На кінець червня значення нормативу максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов’язаними з банком особами в банку «Фінанси та кредит» становило 142,81%, при тому, що визначений Нацбанком допустимий максимум – 25%. Про це свідчить звітність фінустанови, яку наводить сайт "Фінбаланс".
За підсумками січня-червня збиток банку «Фінанси та кредит» склав 1,8 млрд грн, причому в ІІ кварталі – 1,08 млрд грн.
Попри це, на кінець червня фінустанова не порушувала норматив достатності регулятивного капіталу – він був на рівні 11,68% при допустимому Нацбанком мінімумі 10%. Це стало можливим завдяки проведеній в 1-му півріччі докапіталізації фінустанови.
30 червня акціонери банку завершили внесення до статутного капіталу «Фінанси та кредит» 1,972 млрд. грн., довівши його до 5,388 млрд грн (що вдвічі більше, ніж було на початок 2015 року). 17 серпня відбудеться позачергове зібрання акціонерів банку «Фінанси та кредит», на якому буде розглянуто питання про проведення публічного розміщення акцій банку номіналом 0,50 грн. на суму 2,5 млрд. грн.
Нагадаємо, що на днях глава НБУ В. Гонтарева заявила, що кінцевий бенефіціар банку «Фінанси та кредит» К. Жеваго обіцяв погасити інсайдерські кредити на 4 млрд грн, що, слід розуміти, має поліпшити рівень виконання нормативу достатності капіталу за рахунок скорочення кредитного портфелю та, можливо, розформування резервів.
Як повідомляв Finbalance, згідно з Меморандумом про економічну та фінансову політику між МВФ та Україною, до кінця травня 2015 року, згідно з інструкціями НБУ і на основі даних на кінець березня 2015 року, 10 найбільших працюючих приватних банків України мали надати звітність про обсяги кредитування пов‘язаних осіб відповідно до нової нормативно-правової бази. Наступні 10 найбільших банків представлять свою звітність до кінця липня 2015 року. Усі інші банки нададуть звітність до кінця вересня 2015 року.
Згідно з документом, до кінця вересня 2015 року НБУ, за технічної підтримки чотирьох найбільших міжнародних аудиторських фірм (з командами на чолі із зарубіжними партнерами) і на основі технічного завдання, погодженого з працівниками МВФ і Світового банку, завершить комплексний аналіз звітів 10 найбільших банків про обсяги кредитування пов`язаних осіб. Процес аналізу включатиме наступні кроки
- перевірка на предмет того, чи відобразили банки у звітності всі кредити фізичним та юридичним особам, суми яких перевищують 1 відсоток і 3 відсотки власного капіталу банку відповідно, і позичальники за якими відповідають переглянутим критеріям пов`язаних осіб;
- підтвердження аудиторами того, що системи інформаційної безпеки (політика, протоколи і процеси) банків забезпечують цілісність та конфіденційність банківських документів, як це визначено в погодженому технічному завданні;
- повідомлення НБУ банкам про будь-які невідповідності, виявлені на основі кроків (і) та (іі) не пізніше, ніж наприкінці липня 2015 року (структурний маяк). Банкам буде надано час до кінця серпня 2015 року, щоб довести зворотне. Після цього НБУ розгляне відповіді банків і надасть свій остаточний звіт кожному банку з повним переліком усіх кредитів пов`язаним особам і сум, на які вони перевищують ліміти станом на кінець вересня 2015 року, як зазначено вище.
Дотримуючись тієї ж процедури, НБУ завершить аналіз наступних 10 найбільших банків до кінця грудня 2015 року і проаналізує всі інші банки до кінця квітня 2016 року. Більш докладний графік, на основі якого проводитиметься аналіз останньої групи банків, буде узгоджений із співробітниками МВФ не пізніше, ніж наприкінці травня 2015 року.
До кінця жовтня 2015 року кожен з найбільших 10 банків представить НБУ план дій з метою згортання понадлімітного кредитування пов`язаних осіб протягом 3 років. НБУ і банки досягнуть згоди щодо цих планів до кінця листопада. Плани роботи щодо зменшення обсягів кредитування пов’язаних осіб наступних 10 найбільших банків необхідно погодити до кінця лютого 2016 року, а плани решти банків – до кінця червня 2016 року.
Ці плани зменшення обсягів кредитування повинні включати:
- достовірні щоквартальні графіки;
- мінімальні перші платежі або зменшення обсягів кредитування пов`язаних осіб не менше, ніж на 5 відсотків від надмірних позик інсайдерам;
- належне забезпечення кредитів заставами;
- забезпечення невідкличних письмових гарантій, наданих кваліфікованими акціонерами, які контролюють (більше ніж 10 відсотків голосів у відношенні до всіх їхніх позик пов‘язаним особам. Ці гарантії повинні зберігатися, допоки банк не відповідатиме повністю нормативно-правовим вимогам щодо кредитування пов‘язаних осіб. Детальна інформація про графіки виконання плану буде узгоджена із співробітниками не пізніше, ніж наприкінці травня 2015 року.

Share on Google Plus
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментарі:

Опублікувати коментар